Як чистити блок живлення.

Якщо при включенні комп'ютера в блоці харчування щось стукає і гуркоче, це означає, що він потребує чищення. Пил, який скупчується на лопатях кулера, змінює їх вага, через що ротор розхитується і поступово виходить з ладу. В результаті доводиться міняти блок харчування. Щоб цього не сталося потрібно періодично прочищати БП.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - машинне масло або інша мастило.
Інструкція
1
Зніміть кришку верхньої частини блоку харчування. Для цього викрутіть за допомогою хрестової викрутки 4 гвинта.
2
Якщо із зворотного боку кришки скупчилася велика кількість пилу, то її обов'язково потрібно вичистити. Якщо цього не зробити, то цей пил назад осяде на кулер. Бажано протерти металеву поверхню сухою ганчіркою.
3
Отримавши доступ до самого БП з бічної стінки, відкрутіть 4 додаткових гвинта по кутах кулера. Це дозволить зняти плату і призвести якіснішу чистку. Під вентилятором накопичується велика кількість пилу, яку теж необхідно вичистити.
4
Зніміть плату, відкрутивши ще 4 гвинта на нижній стінці (якщо вони присутні). Прочистите корпус від пилу.
5
Візьміть кулер. Велика частина пилу накопичується саме на ньому. Очистіть його від зовнішньої пилу, а потім зніміть захисну наклейку на одній з його сторін. Якщо присутня спеціальна гумова заглушка, яка перешкоджає доступу до механізму вентилятора, то її також потрібно зняти. Акуратно витягніть пластикову шайбу.
6
Вичистите всю знайдену пил, яка і ускладнює обертання кулера. Нанесіть мастило на вал ротора для полегшення його обертання.
7
Встановіть плату і кулер назад. Вентилятор ставиться на вдув, тому ротор повинен знаходитися всередині корпусу, а наклейка ближче до стінки.
8
Акуратно прикрутите верхню кришку. Краї повинні потрапити в пази корпуса блоку харчування, а дроти не повинні пережимає. Поставте БП в комп'ютер і перевірте кулер на працездатність.
Зверніть увагу
Не використовуйте занадто густі мастила («Литол-24», «Солідол»). З часом вони змішаються з пилом і зіб'ються в грудки. Добре підійде машинне масло або силіконова змазка «ПМС». Змащений ними кулер пропрацює ще кілька месяцев.Расшатанний ротор кулера починає чіплятися своїми лопатями за всі частини комп'ютера. Такий вентилятор потребує заміни.