Як запустити блок живлення без материнки.

Запуск блоку харчування без материнської плати звичайно необхідний, коли вам треба перевірити його справність або використовувати для харчування інших пристроїв. На більшості комп'ютерів встановлені імпульсні блоки харчування АТХ, які запускаються з материнської плати. Але включити блок харчування, не підключаючи його до материнської плати, не так вже й складно.
Інструкція
1
Всі операції по роз'єднанню і з'єднанню роз'ємів і проводів виконуйте при вимкненому живленні комп'ютера. Надалі вам доведеться подавати напругу при знятої кришці комп'ютера. Не забувайте про заходи безпеки: у вас будуть у відкритому стані елементи монтажу, що знаходяться під напругою.
2
Зніміть кришку з комп'ютера, від'єднайте роз'єм кабелю, що йде з блоку харчування на материнську плату. Зазвичай це 20-ти або 24-х голковий роз'єм.
3
Простежте, щоб після відключення блоку харчування від материнської плати, він не залишився без навантаження. Зазвичай щось залишається підключеним, наприклад, CD або DVD привід, жорсткий диск - цього достатньо. Імпульсні блоки харчування ні в якому разі не можна включати зовсім без навантаження.
4
На роз'ємі, який ви відключили від материнської плати, знайдіть висновки PS-ON і GND. PS-ON (включення) - це 14-й контакт роз'єму, провід на ньому майже завжди зеленого кольору. Іноді він буває сірого кольору - це китайські виробники плутають англійські слова green і gray. GND (земля) - це 5-й контакт роз'єму, провід на ньому завжди чорного кольору. Для повної впевненості, що ви знайшли потрібні дроти, подивіться написи на платі блоку харчування поруч з точками, куди припаяні дроти. Щоб включити блок харчування, просто з'єднайте дроти PS-ON і GND, а потім подайте напругу на блок харчування.
5
Якщо ви хочете, щоб блок харчування включався відразу після подачі харчування на нього, так і залиште дроти PS-ON і GND з'єднаними. Але краще поставте між ними який-небудь перемикач і включайте блок харчування з його допомогою вже після подачі харчування.
6
Якщо ви включаєте блок харчування не для тестування, а з метою довготривалої роботи з іншими пристроями, врахуйте, що потужність, зазначена на блоці харчування - це пікова потужність . Середня потужність, розрахована на тривалий період роботи, істотно менше. Тому не можна підключати пристрої з такою сумарною потужністю на тривалий проміжок часу.