Як нарізати внутрішнє різьблення.

Багато років тому, коли ера кріпильних виробів тільки починалася, виготовлення гайки представляло собою задачу, посильну тільки для майстра вищої кваліфікації. Сьогодні нарізка внутрішньої різьби є операцією рутинної. Проте для її якісного виконання потрібно мати певні знання і навик.
Вам знадобиться
  • Електродрель, набір свердел і мітчиків, резьбомери, штангенциркуль, таблиця розмірів метричних резьб.
Інструкція
1
Визначтеся з параметрами різьблення, яку належить нарезатьСуществует багато видів резьб, однак найчастіше нам доводиться мати справу з метричної різьбою, яка характеризується двома параметрами - діаметром і кроком. Якщо мається болт, під який потрібно нарізати внутрішню різьбу , заміряйте його параметри. Діаметр різьби змиритися штангенциркулем, крок - резьбомери. При відсутності резьбомери крок різьби можна заміряти наступним способом. Притисніть болт різьбленням до чистого аркушу паперу і прокотите його, щоб різьба віддрукувалася на аркуші. Порахуйте, скільки витків знаходиться на певній довжині і розділіть цю довжину на кількість витків. Отримане значення і буде орієнтовним кроком різьби. Підберіть за таблицею розмірів метричних резьб найближче стандартне значення кроку.
2
Визначте діаметр і глибину отвору, який необхідно виконати під нарізку резьбиДля визначення діаметра скористайтеся тією ж таблицею, по якій визначали стандартний крок. Шуканий параметр позначається зазвичай d1 або D1.Еслі різьба нарізається в глухому отворі, необхідно визначити і глибину свердління отвору. Вона повинна бути більше глибини нарізування різьби на деяку величину, яка залежить від конструкції мітчика. Заміряйте довжину ріжучої (забірної) частини мітчика і додайте її до необхідної глибині різьби. Це і буде необхідна глибина свердління отвору.
3
Просвердлите отвір потрібного діаметру на необхідну глубінуЕслі діаметр наявного свердла не збігається з діаметром отвору, певним по таблиці, візьміть найближче по діаметру свердло. Однак майте на увазі, що різниця між діаметром свердла і стандартним розміром отвору не повинна бути суттєвою порівняно з кроком різьби. Просвердливши отвір, зробіть у ньому невелику фаску свердлом більшого діаметра.
4
Наріжте різьбу Для цього закріпіть мітчик в комірець, вставте його в отвір і, з зусиллям притискаючи мітчик до отвору, надайте йому обертальний рух. При цьому намагайтеся зберігати перпендикулярне положення мітчика по відношенню до поверхні деталі. Коли мітчик надійно упровадиться в отвір, можна обмежитися одним обертальнимрухом.
Зверніть увагу
Якщо мітчик має два варіанти виконання - чистовий і чорнової - спочатку наріжте різьбу чорновим мітчиком, а потім чистовим.
Корисна порада
Для полегшення нарізування різьби в отвір можна капнути кілька крапель машинного масла.Прі нарізуванні різьби час від часу вивертайте мітчик для видалення стружки.