Як визначити знос гальмівних колодок. Як опредилить знос гальмівних калодок ваз 99.

Фрикційні накладки, що притискаються до гальмівного диска або барабану, є важливою частиною гальмівної системи автомобіля. Необхідно регулярно міняти гальмівні колодки, так як зношені значно погіршують якість гальмування і негативно позначаються на безпеці руху.
Інструкція
1
У першу чергу орієнтуйтеся на періодичність заміни колодок . Якщо підходить термін їх заміни, значить зношеність досить сильна і може бути близька до критичного рівня. Для різних автомобілів виробники встановлюють різні терміни заміни колодок . З іншого боку на зношеність колодок в значній мірі впливає стиль їзди, використовуваний водієм. Так при спокійному стилі водіння колодки можуть пропрацювати до 20 тисяч км, а при агресивному і різкому водінні підійти до критичного рівня, пробігши 5-6 тисяч. На швидкість зносу впливає якість виготовлення самих колодок , умови експлуатації автомобіля і багато інших чинників.
2
Про зношеності гальмівних колодок говорить биття при різкому гальмуванні. Це відбувається через нерівномірність у зносі гальмівної колодки. В результаті цього на колодці можуть утворюватися тріщини і відколи. Звідси і походить биття і шум при гальмуванні. Слід зауважити, що той же самий ефект виникає при зносі гальмівного диска. Диск при цьому протачівается або змінюється на новий.
3
Сигналізувати про необхідну заміну зношених гальмівних колодок можуть неадекватні моменти в поведінці гальмівної системи. Наприклад, якщо гальмівна система стає занадто слабкою, педаль при натисканні вдавлюється нижче, а інтенсивність уповільнення помітно падає. Або, навпаки, занадто різке поведінка гальмівної системи. У цьому випадку різка блокування коліс свідчить про остаточне зносі фрикційної накладки і відбувається терті металу об метал.
4
Наявність гальмівної пилу з включеннями з металевої стружки на колісних дисках - теж явна ознака зносу гальмівних колодок . При цьому інших ознак зносу може і не бути. Наявність гальмівної пилу можна визначити, заглянувши під ковпак колеса. Рівномірно темний наліт вугільного кольору означає близький до критичного знос накладок. Наявність металевих стружок в нальоті говорить про те, що колодка стерлася остаточно і дряпає гальмівний диск. Потрібне негайне звернення на станцію технічного обслуговування. Зверніть увагу: цей метод не підходить для автомобілів з легкосплавними колісними дисками і/або вентильованими гальмами.
Зверніть увагу
Своєчасний контроль і заміна гальмівних колодок продовжують термін безвідмовної служби автомобіля і гарантують безпеку для водія та інших учасників руху
Корисна порада
Оптимальний метод контролю за зносом гальмівних колодок - це огляд фахівцем станції техобслуговування. Крім стану накладок майстер зобов'язаний оглянути гальмівні диски і барабани, гальмівні трубопроводи та шланги, усунути дрібні несправності.