Як варити залізо.

Якщо ви цікавитеся зварюванням, то навчитеся орієнтуватися в термінах її класифікації. Види зварювання відрізняються між собою по фізичній ознакою, залежно від форми енергії, використовуваної для формовки зварного з'єднання. Ознайомтеся з теорією трьох класів зварювання: термічного, термомеханічного і механічного. У кожний з них входять окремі види зварювання, які поділяються по безлічі технічних і технологічних ознак.
Інструкція
1
Ручну зварювання виконує людина за допомогою інструменту. Зварювальне обладнання отримує енергію від спеціального джерела. Наприклад, при виконанні дугового зварювання - зварювання плавленням, нагрів здійснює електрична дуга. Дугове зварювання виконується електродом, який, спочатку розплавляється при зварюванні, слідчо діє, як присадний метал. Розплавлений електрод вводять в зварювальну ванну як додатковий компонент до розплавленого основного металу.
2
Будівельно-монтажне виробництво займає першу позицію за обсягом зварювальних робіт дуговим способом.Вибірая електрод, майстри вже не віддають перевагу сталевим електродним стержням, посічений з дроту, покритим з метою полегшення горіння висушеним крейдяним розчином. Зараз при зварюванні використовуються електроди зі стрижнями з дроту, в хімічний склад якої входять спеціальні речовини. Електрод повинен бути покритий спеціальною обмазкою, що складається з речовин, які оберігають дугового метал під час зварювання від шкідливого впливу середовища.
3
Для формовки зварного з'єднання майстер збуджує дугу в точці майбутнього шва, розплавляє кромки основного металу разом з електродом. Потрібно стежити, щоб простір між зварюються деталями заповнилося рідким металом крайок основної деталі і електрода. Зварювальник домагається перемішування металів в одній ванні, утворення єдиного шва. Потім електрод потрібно пересувати, прямуючи до шву й уздовж нього, щоб утворилося з'єднання частин.
4
Виконуючи дугову зварку під флюсом, стежать, щоб дуга горіла під кулею зварювального флюсу. Зварювання слід виконувати за допомогою обладнання автоматизованої зварювання. Спочатку збуджують дугу. Потім подають електродний дріт або присадний метал. При цьому відносний рух дуги і зварюється здійснюють механізми без участі людини. Зварювальник вводить відповідну програму. Зварювальний дуга розплавляє основний виріб, дріт і флюс. Процес триває до утворення зварювальної ванни, покритої шаром розплавленого флюсу. Коли дуга горить під флюсом, то вона надійно захищена від шкідливого впливу повітря.