Як надати форму булочкам. Форми булочок з дріжджового тіста.

Свіжі здобні булочки з молоком або гарячим чаєм - смакота! Румяненькіе, пишні, духмяні ... Їх люблять і діти, і дорослі. Навчіться надавати булочкам з дріжджового тіста різноманітну форму, і на вашому столі буде стояти справжній витвір мистецтва. Спробуйте!
Вам знадобиться
  • дріжджове тісто;
  • рослинне масло;
  • цукровий пісок;
  • мак;
  • скалка;
  • ніж.
Інструкція
1
Яку б форму для своїх булочок ви не вибрали, початок роботи буде однаковим. Розділіть тісто на декілька рівних частин.
2
На посипаний борошном стіл розкачайте кожну частину тесту в тонкий пласт.
3
За допомогою пензлика кожен пласт тіста змастіть рослинною олією.
4
Посипте тісто цукровим піском або маком (за бажанням). Тісто готове до подальшої роботи.
5
Зробіть з дріжджового тіста булочку у вигляді сонечка. Для цього розкатаний пласт тіста скрутіть в рулет. Гострим ножем зробіть надрізи уздовж довгого краю рулету. Вийде "бахрома". Будьте обережні, не розріжте рулет навпіл! З'єднайте кінці рулету так, щоб не розрізаний край опинився в середині. У вас вийшло сонечко з промінчиками.
6
З наступного раскатанного пласта тіста зробіть гребінець. Тісто скачайте в нещільний рулет, злегка притисніть його на столі рукою, роблячи більш плоским. Зробіть надрізи уздовж довгої сторони, як у попередньому рецепті. Тепер почніть формувати гребінець з нарізаних смужок тіста. Покладіть підготовлений рулет перед собою вертикально так, щоб надрізаний край опинився з лівого боку. Перша смужка тіста, сама нижня залишається зліва. Другу смужку загніть вправо, притисніть її край до столу. Третя смужка знову залишиться зліва. Четверту відвертаєте вправо. Подібним чином сформуйте весь гребінець.
7
Можна приготувати і булочки у вигляді метеликів. Підготуйте тісто, скачайте його в рулет. З'єднайте краю цього рулету разом, защипайте їх. Покладіть заготовку на стіл так, щоб з'єднані краю виявилися внизу, а найбільш товста частина рулету - зверху. Трохи притисніть заготовку рукою. Вийде своєрідний листковий "прямокутник". Зробіть по одному розрізу гострим ножем з протилежних сторін рулету. Середина при цьому повинна залишитися цілою. Розгорніть розрізане тісто, формуючи крила метелика.
8
Сформуйте все булочки. Викладіть їх на змащений маслом деко, залиште на 10-20 хвилин для вистоювання. Потім змастіть булочки збитим яйцем і поставте деко в духовку.
9
Готові булочки викладіть на тарілку і подавайте на стіл з напоями за вашим вкусу.Пріятного апетиту!
Корисна порада
Вироби з дріжджового тіста випікайте при температурі 220-230 градусів.