Як плести з проволки.

Плетіння з дроту - популярний вид рукоділля, який об'єднує і жінок і чоловіків. Вироби, одержувані з різної товщини дроту, мають практично безмежну сферу застосування: це можуть бути і деталі декору, елементи інтер'єру, садові конструкції і частини меблів. Освоїти техніку не важко, але ось виконати по-справжньому майстерню річ під силу не кожному.
Вам знадобиться
  • кусачки, плоскогубці, круглогубці, тригранний напилок, ножівка для металу, ковадло, настільні або ручні лещата
Інструкція
1
Спочатку освойте прийоми роботи з дротом, почніть виготовляти найпростіші цепочкі.Возьміте дріт, діаметр якої від 0,3 мм до 1,5 мм. Формуйте кожна ланка ланцюжка на спеціальних оправках. Можете зробити оправлення зі звичайних цвяхів різної товщини. У цвяха спиляєте гострий кінець і капелюшок. Якщо оправлення ви призначалася для формовки круглих ланок, то пропиляєте маленьке поглиблення на одному з торців, щоб міг вільно входити кінчик дроту. Поверхня оправлення відшліфуйте дрібнозернистим наждачним папером.
2
Тепер обробіть оправлення вазеліном, можна швейним маслом. Один з її кінців затисніть в лещата. Вставте дріт кінцем в зроблену вами проріз оправки, намотуйте її спіраллю. Слідкуйте, щоб витки лягали щільно. Коли витки дроту укладіть, то готову спіраль розділіть напилком або ножівкою для металу вздовж осі оправки. Ви отримаєте окремі кільця-ланки, зніміть їх з оправки. Якщо вам потрібні не одинарні ланки, що складаються з декількох витків, то відокремлюйте їх від спіралі кусачками.
3
Переходьте до збірки ланцюжка. Розділіть всі ланки на дві частини. Першу половину залиште розімкнутими, а інші зімкніть плоскогубцями так, щоб торці кожного окремого кільця щільно прилягли один до одного. Послідовно з'єднайте кожним кільцем, яке ви залишили розімкненим, два вже зімкнутих.
4
Інший прийом називається якірним. Ланки якірних ланцюжків форма на двох оправках. Оправлення затисніть в лещатах, залишаючи зазор між ними, в який просуне кінець дроту. Намотайте на оправлення дріт, зніміть, розпиляєте напилком або відокремте кожна ланка кусачками. Ланцюжок з таких ланок збирайте тим же способом.
5
Особливий візерунок ви отримаєте з ланок у вигляді вісімки. Ланки формуйте на парі циліндричних оправок. Затисніть дві оправки в лещата, залиште між ними відстань в два діаметра дроту. Просуньте один кінець дроту між оправками, тягніть дріт спочатку навколо однієї, а потім через зазор навколо іншої оправки. Продовжуйте доти, поки отримаєте спіраль достатньої довжини. Зніміть сформовану дріт. Відокремте кожна ланка кусачками. З'єднуючи їх кільцями, зберіть ланцюжок.