Як прибирати шуми в фотошопі.

Галаслива фотографія - це не фотографія, кричуща щосили. Це свого роду шлюб, одержуваний іноді в силу поганих вихідних умов зйомки. Розмиті колірні плями червоного, синього і зеленого відтінків розподіляються по всьому знімку, сильно знижуючи його якість. Існує кілька способів позбавлення від цього зернистого шуму.
Інструкція
1
Найкращий спосіб боротьби з шумом - це перешкоджання його появі. Шуми на знімках виникають в умовах поганої освітленості, при яких камера або фотограф змушені сильно піднімати значення ISO. Уже при ISO, рівному 400, на фотографіях з'являються сторонні артефакти, якщо ж ISO піднято до значень 800 або навіть 1600, шумів на фото вам не уникнути. Розмиті аляпісто плями сильно впливають на якість знімка, прибрати їх можна як спеціальними фільтрами, так і засобами, спочатку вбудованими в редактор Фотошоп.
2
Для наочності ми будемо працювати не з усім знімком, а лише з невеликим його ділянкою, на якій прекрасно помітний різнокольоровий шум. Найпростішим способом позбавлення від нього буде застосування спеціально призначеного для цих цілей фільтра. Рухаємося по пунктам меню наступним чином Filter - Noise - Reduce Noise. При роботі з фільтром доступна функція попереднього перегляду, тому параметри ви можете виставляти на свій розсуд, орієнтуючись на получающийся результат. Цей спосіб є найбільш відомим і поширеним, але існують і інші варіанти.
3
Переведіть знімок з RGB-простору в LAB Color. Робиться це легко Image - Mode -Lab Color. В палітрі шарів перейдіть на вкладку Channels, там ви побачите канали Lab, Lightness, a і b. До обох останнім каналам застосуєте фільтр Розмиття по Гауса Filter - Blur - Gaussian Blur. Величина параметрів фільтра буде залежати від розмірів вихідного зображення. Розмив таким образу обидва канали, поверніть фотографію в вихідне колірне простір Image - Mode - RGB Color. Результат буде приблизно ось таким
4
Якщо шуми настільки сильні, що жодним із вищенаведеного варіантів впоратися з ними не вдається, то можна зробити хід конем, а саме знебарвити фотографію. При знебарвленні фото знебарвляться і шуми, а значить стануть менш помітними, Невелика зернистість може додати знімку ефект стилізації.
5
Якщо вам доводиться багато і довго боротися з шумами на різних фотографіях, то краще скористатися спеціальними плагінами, використовуваними в Фотошопі додатково. Наприклад, Noisware або Dfine. При їх допомозі шуми прибираються більш цілеспрямовано, ефект від видалення шумів значно перевершує ефекти, що даються вбудованими засобами Фотошоп.