Як налаштувати локальну мережу d-link dir-300.

Щоб створити домашню або офісну комбіновану локальну мережа з доступом в інтернет, рекомендують використовувати Wi-Fi маршрутизатор. Це пристрій допомагає зв'язати досить велика кількість ноутбуків, комп'ютерів і принтерів в єдину мережа .
Вам знадобиться
  • - Wi-Fi маршрутизатор;
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Для початку виберіть Wi-Fi маршрутизатор. Якщо ви не плануєте підключати занадто багато пристроїв до даного устаткування, то можете вибрати бюджетну модель маршрутизатора, наприклад D-Link Dir-300. Придбайте цей Wi-Fi маршрутизатор. Врахуйте, що для роботи з каналом 802.11n вам потрібно більш потужний пристрій.
2
Підключіть живлення до цього устаткування. Увімкніть маршрутизатор. Підключіть до одного з чотирьох портів LAN мережевий кабель. Інший його кінець з'єднайте з мережевою картою стаціонарного комп'ютера або ноутбука. Увімкніть підключене устаткування і запустіть браузер.
3
З'єднайте з портом Internet маршрутизатора кабель підключення до інтернету. Введіть в адресний рядок браузера http://192.168.0.1. У вікні програми відкриється меню налаштувань обладнання.
4
Перейдіть в меню «Налаштування мережі» (Wireless Connection Setup). Введіть необхідні значення для пунктів даного меню. При цьому керуйтеся рекомендаціями фахівців вашого провайдера. Обов'язково включіть функції NAT і DHCP.
5
Збережіть зміни параметрів даного меню. Перейдіть до налаштування бездротової мережі, відкривши меню «Налаштування Wi-Fi» (Wireless Connection Setup). Задайте SSID (ім'я) для вашої бездротової точки доступу. Введіть password (пароль), необхідний для доступу до неї. Установка складного пароля запобіжить підключення сторонніх пристроїв до вашого Wi-Fi маршрутизатора.
6
Виберіть із запропонованих системою варіантів тип безпеки. Можливості Dir-300 дозволяють включати протокол безпеки WAP-PSK. Використовуйте цей параметр. Збережіть налаштування меню.
7
Вимкніть від обладнання харчування на декілька секунд. Знову підключіть маршрутизатор до мережі змінного струму та увімкніть його. Підключіть до вашої Wi-Fi точки доступу бездротові пристрої. Стаціонарні комп'ютери з'єднайте з каналами LAN.
Зверніть увагу
Підключаємо роутер до комп'ютера проводом (патчкорд синього кольору), що поставляються в комплекті. Для початку налаштування роутера D-Link DIR-300 відкриваємо браузер (Internet Explorer, Firefox) і набираємо в рядку адреси 192.168.0.1. Підключення по бездротовій мережі до роутера не завжди може бути успішно, тому що крім вашого роутера можуть бути доступні й інші, є можливість підключитися і налаштувати чужий роутер D-Link DIR-300.
Корисна порада
Необхідно змінити параметри налаштування TCP/IP мережевої карти Вашого комп'ютера на автоматичне отримання значень з боку маршрутизатора D-Link. Зробити це можна наступним чином: в Windows XP: Пуск - Панель управління - Мережеві підключення - Підключення по локальній мережі - Властивості - Протокол Інтернету (TCP/IP) - далі див. Рис. 1. Приступаємо до налаштування роутера. Налаштування DLink DIR-300/DLink DIR-300 NRU Набудовувати D-Link DIR-300 ми будемо через веб інтерфейс.