Як зробити снігову скульптуру.

Снігові скульптури можуть прикрасити не тільки дитячий майданчик і зимовий парк, але і доставлять задоволення вам і вашим дітям. Сніг - це природний піддатливий матеріал, тому снігові фігури можуть приймати будь-яке облич - образи тварин, птахів, людей, машин. І тут головне - ваша фантазія.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний щит;
  • - будівельний степлер;
  • - ніж або скребок;
  • - вода;
  • - харчові барвники ;
  • - пульверизатор.
Інструкція
1
Зробіть ескіз майбутньої скульптури на папері. Продумайте, яка в неї буде висота, форма, колір. Зліпити спочатку задуману фігуру з пластиліну, щоб мати уявлення, як вона буде виглядати на вулиці.
2
Візьміть дерев'яні щити великим діаметром, ніж майбутня скульптура. Скріпіть щити між собою так, щоб вийшла порожниста квадратна коробка. Щоб щити під шаром важкого снігу не роз'їхалися, кріплення повинен бути міцним. Використовуйте для цього будівельний степлер.
3
Візьміть трохи снігу, киньте в коробку і ретельно утрамбуйте. Дану процедуру повторюйте до тих пір, поки коробка не заповниться снігом. Чим щільніше ляже сніг, тим вищі шанси, що ви зможете вирізати найменші деталі.
4
Коли короб повністю утрамбований, залиште його на 1-2 дні для пресування снігу. Якщо такої можливості немає, зачекайте хоча б 3-4 години.
5
Приберіть щити і видаліть зайвий сніг, використовуючи для цього великий ніж або добре заточений скребок. Намітьте основні форми для вашої фігури.
6
Для створення додаткових деталей поливайте фігуру «сніговим тестом». Крижана кірка, яка утворюється на фігурі, захищатиме її форму. Для «снігового тесту» візьміть відро води, наповнене на половину, покладіть чистий сніг без домішок піску і землі і розмішайте. Користуйтеся ущільненими гумовими рукавичками, які продаються в будь-якому будівельному магазині.
7
Снігова фігура прийме завершений вигляд після того, як ви її розфарбуєте. Візьміть харчовий барвник потрібно кольору, розбавте його водою, наповніть розчином пластикову пляшку і прикрутіть до неї звичайний пульверизатор від будь-якого миючого засобу. Використовувати краще саме харчовий барвник - він не завдасть шкоди навколишньому середовищу після того, як скульптура розтане.
8
Декорувати снігову скульптуру можна шматочками з різнобарвного льоду. Заморозьте підфарбовану воду в спеціальних формах, а потім прикрасьте скульптуру за своїм смаком.
Кожен може відчути себе художником і спробувати свої сили в скульптурі. Для початківців скульпторів, які мріють реалізувати свої творчі ідеї, найкраще підходять прості матеріали для роботи, наприклад, гіпс. Завдяки своїй пластичності, легкості в обробці, зручності у використанні, гіпс можна назвати універсальним скульптурним матеріалом. Все, що вам потрібно для створення гіпсової скульптури - це заготовити форму, в якій ви будете робити виливок.
Інструкція
1
Продумайте модель майбутньої скульптури і виготовте форму з скульптурного пластиліну. В якості основи для форми використовуйте дощечку. Допрацьовуйте пластилінову форму до тих пір, поки вона не придбає потрібний вид і рельєф. Завдяки своїй пластичності, пластилін дозволяє створювати різноманітні форми необмежену кількість разів і виправляти допущені в ліпленні помилки. Закінчивши виготовлення пластилінової форми, підготуйтеся до гіпсової литві.
2
В пластилінову форму акуратно, щоб не зіпсувати рельєф, втисніть тонку мідну фольгу, щоб згодом виріб не прилипало до форми. Розведіть водою гіпс в потрібній пропорції, а потім ретельно перемішайте його, уникаючи появи грудок, до консистенції рідкої сметани.
3
Візьміть кисть і нанесіть перший шар гіпсу на форму за допомогою кисті, стежачи за тим, щоб на рельєфі не утворювалися повітряні бульбашки. Потім залийте залишився гіпс, послідовно заливаючи другий і третій шари, чекаючи легкого затвердіння першого шару.
4
Якщо ви робите велику виріб, дочекайтеся застигання проміжних шарів і покладіть між шарами металеву мідну сітку, яка зміцнить виріб. Повністю залийте гіпсом форму і дочекайтеся повного застигання і затвердіння гіпсу.
5
Через півгодини акуратно зніміть пластилінову форму з виробу. Дочекайтеся остаточного засихання вашої скульптури і відкоригуйте її зовнішній вигляд за допомогою дрібної шкурки і напилка - усуньте нерівності, зашліфуйте поверхню скульптури. Тепер скульптуру можна покривати лаком або фарбою.