Як запустити блок живлення.

Деякі домашні майстри використовують комп'ютерні блоки харчування спільно з іншими пристроями, наприклад, малопотужним електроінструментом. Щоб такий блок запрацював «на вазі» і при цьому не зіпсувався, включати його слід за певними правилами.
Інструкція
1
Незалежно від того, який використовується блок харчування, перед включенням навантажите його по ланцюгу +5 В струмом хоча б в 1 А. Для цього добре підходить стара (Не галогенна!) Лампа від автомобільної фари. Вона має кулясту форму. Обидві її нитки з'єднайте паралельно і підключіть між чорним і жовтим проводами. Вона розрахована на напругу в 12 В, і тому від 5 В працюватиме в полегшеному режимі. Тим не менш, не допускайте контакту її балона з будь-якими легкозаймистими матеріалами.
2
Для запуску блоку харчування стандарту AT використовуйте вимикач, що входить в його комплект. Він вже підключений довгим чотирипровідним шнуром. Якщо ви випадково відключили цей шнур, підключіть його згідно малюнку на наклейці, наявної на блоці. Пам'ятайте, що неправильне підключення призведе до короткого замикання мережі! Саме підключення здійснюйте, попередньо відключивши вилку від розетки. Слідкуйте за станом ізоляції цього вимикача!
3
Блок харчування стандарту ATX включиться лише при одночасному поєднанні двох умов: включеному стані вимикача на корпусі і наявності з'єднання між чорним і зеленим проводами. Щоб не ставити додатковий вимикач, з'єднайте чорний і зелений дроти між собою, а включайте і вимикайте блок його власним вимикачем. Додатковий вимикач, який замикає чорний провід на зелений, ставте лише в тому випадку, якщо користуватися вбудованим вимикачем блоку харчування з яких-небудь причин незручно, наприклад, він розташований у важкодоступному місці.
4
Включивши блок харчування, за допомогою вольтметра переконайтеся, що всі напруги на його виходах відповідають паспортним.
5
Користуючись блоком харчування, не допускайте короткого замикання виходу на +3,3 В, оскільки він ніяк не захищений. Забезпечте його якісне охолодження, особливо при навантаженні, близькою до повної. Ніколи не перевантажуйте його ні по одному з виходів за струмом, а по усіх виходах в сукупності - по потужності. Якщо вийшов з ладу вентилятор, або одну з напруг підвищилося, експлуатацію блоку припиніть негайно. Для ремонту блоку зверніться до кваліфікованого фахівця.