Як зробити програматор.

Одним з найпростіших программаторов для мікроконтролерів є AVReAl. Якщо у вашому комп'ютері є LPT-порт, то електронна частина програматора може взагалі не містити активних елементів. За відсутності такого порту можна скористатися адаптером USB-LPT.
Інструкція
1
Переконайтеся, що мікроконтролер, який ви збираєтеся запрограмувати, мається в списку пристроїв, підтримуваних программатором.
2
З'єднайте висновки вилки DM-25M з ніжками мікроконтролера наступним чином: висновок 6 вилки - "/RESET", висновок 7 - MOSI, висновок 5 - XTAL1, висновок 8 - SCK, висновок 10 - MISO, будь висновок від 18 до 25 - загальний провід живлення. Розташування ніжок мікроконтролера з відповідними назвами залежить від його типу. Його можна уточнити в даташіте на мікросхему.
3
Підключіть вилку DB-25M в роз'єм LPT-порту комп'ютера або перехідника USB-LPT. У другому випадку, перехідник підключіть до USB-порту комп'ютера. Врахуйте, що такий перехідник не працюватиме в «чистому» DOS.
4
Скачайте керуючу програму для програматора AVReAl, відповідну до вашої ОС (DOS, Linux, BSD, Windows). Версія для DOS більше не оновлюється, але як і раніше доступна для скачування. Установки дана програма не вимагає - досить розпакувати всі файли в одну папку. Туди ж помістіть і HEX-файл з прошивкою.
5
Подайте харчування на мікроконтролер, згідно з його цоколевке, дотримуючись полярності. Запустіть програму з необхідними ключами і ім'ям файла. Опис ключів розташовано на наступній сторінці: http://real.kiev.ua/old/avreal/ru/description
6
Після того як програмування виявиться успішно завершеним, зніміть з мікроконтролера живлення і відключіть його від програматора.
7
Успішно запрограммировав один контролер, помістіть програматор в корпус. На його передній панелі розмістіть кілька паралельно з'єднаних за відповідними висновками панельок для мікроконтролерів з різними Цоколевка. Туди ж помістіть і блок живлення, а також вимикач, що дозволяє оперативно включати і вимикати його, і будь-який індикатор наявності напруги (наприклад, світлодіод з резистором на 200 Ом і потужність 0,5 Вт), необхідний для того, щоб випадково не помістити мікроконтролер в панельку або не зробити його звідти при ввімкненій напрузі живлення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IffgjByANO8