Як зшити борту в ліжечко.

Бортік- «захист» в дитячу ліжечко багато мам воліють шити самостійно, даючи простір своїй фантазії. Його краще робити роздільним - з чотирьох деталей, дві по сторонам, по одній в ногах і в головах. Так його буде зручніше прати і сушити, до того ж, в окремі невеликі чохли простіше вкласти наповнювач - синтепон або холофайбер.
Вам знадобиться
  • - тканина
  • - наповнювач
  • - липучки
  • - швейні приналежності
Інструкція
1
Купіть тканину (бавовняну, ситець або бязь) красивою, яскравого забарвлення, краще - з дитячим візерунком. Обов'язково виперіть її перед розкрою щоб уникнути усадки готового виробу.
2
Для бортика в стандартну дитячу ліжечко (спальне місце - 120 на 60 см) потрібно викроїти кілька деталей: чотири прямокутники довжиною 126, шириною 38 см, і стільки ж - довжиною 63, шириною 43 см. Парні деталі бажано викроювати так, щоб після їх з'єднання малюнок на тканині збігався.
3
Для застібок на липучках знадобиться 16 прямокутних деталей розміром 7 на 10 см, для рюшів - дві смужки довжиною 90 і шириною 12 см (на короткі сторони бортика), і дві - такої ж ширини, але довжиною 180 см (на його довгі сторони). Для зав'язок буде потрібно 20 довгих смужок, 53 на 7 см.
4
Смужки, призначені для зав'язок, складіть вдвічі (виворітного стороною всередину) уздовж їх довгої сторони і прострочіть уздовж двох інших сторін, короткою і довгою, після чого виверніть і отутюжьте.
5
Сшейте застібки за таким же алгоритмом. Пришийте колючу деталь липучки в обраному місці на бортик, а її м'яку частину пристрочите на застібку. Четверту, необроблену сторону застібки подверніте і пристрочите до бортика.
6
прісоберіте рюшки по ширині бортиків, попередньо склавши призначені для них деталі по довжині вдвічі, лицьовою стороною назовні.
7
Викрійки бортиків складіть попарно лицьовою стороною всередину, вклавши між ними зав'язки і рюшами. Прострочіть з трьох сторін, виверніть. Вкладіть всередину чохла наповнювач, застрочити бортик знизу. Якщо в якості наповнювача використовується синтепон, необхідно, щоб уникнути його збивання при пранні, зробити строчку по периметру бортика, відступивши 4-5 см від його краю (холофайбер під час прання не мнеться) .При ширині тканини в півтора метра її витрата складе близько 4 м. Можна купити більше і зшити комплект постільної білизни в ліжечко такого ж забарвлення.