Як годувати 4-місячну дитину. раціон харчування для 4 місячного хлопчика.

Материнське молоко визнано найкращим харчуванням для немовляти. Воно забезпечує його не тільки збалансованим складом, а й імунітетом, який життєво необхідний для маленького організму, не здатної ще протистояти множинним інфекціям. Але вже до чотирьох місяців потреби малюка в речовинах збільшуються, тому в його меню поступово з'являються нові продукти.
Інструкція
1
Раціон 4-місячну дитину складається з п'яти годувань грудним молоком. До одного з годувань додають фруктові соки, які вводять з 1 місяця. З 1,5 місяців до другого годівлі додають скоблене яблуко. І вже з 4 місяців до третього годівлі додають перший прикорм - овочеве пюре, яке складається з картоплі, моркви та капусти.
2
Після повної адаптації малюка до овочевого пюре (через 2 тижні) одне грудне годування замінюють прикормом. Відповідно, щоденний раціон 4-х місячної дитини містить чотири годування грудним молоком і одне - овочевим пюре. Приблизний інтервал денного годування 4-х місячної дитини становить 3,5 години, а нічний - від 6,5 до 8 годин. Проміжки між годуваннями індивідуальні, але щоб виробити хорошу секрецію шлункового соку, краще дотримуватися режиму харчування.
3
Годування 4-місячну дитину, що перебуває на штучному вигодовуванні, дещо відрізняється. Всі прикорм для таких дітей вводять на два тижні раніше. Відповідно, щоденний раціон 4-місячну дитину складається з чотирьох годувань адаптованими сумішами (по 180 г), одного годування розведеним коров'ячим молоком (150 мл) з додаванням в нього половини звареного круто яєчного жовтка і одного годування овочевим пюре (150 мл) з додаванням в нього оливкової або кукурудзяної олії (половина десертної ложки).
4
До одного з годувань додають яблучний сік, до іншого - терте яблуко. За рекомендацією педіатра дають спеціально приготовлений для грудних дітей сир. Починають з 1 ч.л. і протягом тижня доводять до 3-4 ложок. Сир краще давати з молоком.
5
Оскільки молочні суміші довше затримуються в шлунку, годування 4-місячну дитину на штучному вигодовуванні проводиться з великим проміжком, ніж звичайно, і з меншим об'ємом їжі.