Як чистити мармур.

Мармур - унікальний природний матеріал, який використовується людством з найдавніших часів. І сьогодні все більше число людей оформляють інтер'єри своїх квартир і будинків, використовуючи цей благородний камінь. Але догляд за мармуром має свої особливості, незнання або нехтування якими може призвести до псування дорогого матеріалу.
Вам знадобиться
  • - перекис водню
  • - нашатир
  • - уайт-спірит
Інструкція
1
Перш ніж починати чистку мармуру, постарайтеся зрозуміти причину утворення забруднення, так як різні типи плям видаляються особливими засобами.
2
Використовуйте спеціальні засоби, призначені для догляду за мармуром. Перед їх застосуванням уважно вивчіть інструкцію і випробуйте засіб на невеликій ділянці мармуру. Це ж правило відноситься і до застосування перевірених побутових «аналогів» для видалення забруднень.
3
Плями органічного походження видаляйте за допомогою спеціальних паст (наприклад, "Mangia Macchia") або - протерши забруднену поверхню 3-відсоткової перекисом водню. Також можна використовувати нашатир, розведений у воді. В цьому випадку візьміть чисту тканинну серветку, просочіть її розчином і покладіть на пляму, накривши шматком поліетилену. Залиште для знебарвлення плями на добу. Потім добре промийте мармурову поверхню водою і ретельно витріть насухо.
4
Щоб видалити плями іржі з поверхні мармуру, використовуйте спеціальну пасту, не залишаючи засіб на плямі надовго. Не користуйтеся абразивними засобами, щоб не подряпати поверхню.
5
Для очищення мармуру від жирних плям протріть забруднення уайтрспіритом, намагаючись робити це швидко, щоб на поверхні не утворилися прояснені ділянки.
6
Для видалення неприємною жовтизни обробіть поверхню мармуру насиченим мильним розчином або спеціальним шампунем для мармуру, залишивши його на деякий час для інтенсивного впливу. Стійку жовтизну видаляйте розчином 3-процентного перекису водню, додавши туди кілька крапель нашатирю. Пам'ятайте, що роботу з аміаком необхідно проводити в добре провітрюваному приміщенні.
7
Щоб надати мармуру сяючий колір, відполіруйте поверхню поліролью для мармуру, в складі якої є бджолиний віск.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=e4G1OHPN3J8