Як приручити шиншилу до рук. запізно брати шиншилу в 1 рік.

Шиншили - народ полохливий і недовірливий. Придбавши пухнастого улюбленця і принісши його в будинок, не чекайте, що він тут же стане ласкавий, як кішка, по першому заклику бігти до вас і підставляти спинку під погладжування. Заслужити довіру шиншила, а, тим більше, привчити її до рукам , непросто і потребують часу.
Інструкція
1
Поки шиншили звикають до свого нового будинку, постарайтеся захистити їх від ще більшого стресу. Чи не галасуйте, не намагайтеся виколупати звірка з клітки (якщо для утримання шиншили обрана клітка), не робіть з ним поруч різких рухів. Нехай шиншила обживеться.
2
Щодня спілкуйтеся з вихованцем, підходите до його клітці, розмовляйте з ним тихим заспокійливим голосом. Дайте тварині звикнути до вас.
3
Заготовте ласощі, якими пригощайте звірка, сидячого в клітці. Шиншили не їдять цукерки і печиво. Кращим ласощами для звірка стануть сушені яблука, зав'ялених ягоди глоду і шипшини.
4
Спочатку залишайте ласощі вихованцеві в клітці. Пізніше почніть пропонувати смакоту з руки. Рано чи пізно ваш шуш неодмінно візьме у вас з долоні або з пальців шматочок сухофрукта своїми кумедними лапками.
5
Поступово, коли «миша» звикне до вас, і вже не буде занадто дічіться, спробуйте акуратно запропонувати йому «долоню дружби». Навряд чи в перший раз тварина сама піде до вас на руки. Ваше завдання - взяти шиншилу на руки якомога акуратніше, постаравшись максимально уникнути стресу для зверька.Брать тварину можна тільки на долоні, ні в якому разі не під лапи і не за шерсть . У шиншил існує захисний механізм - відкидання вовни. Можливо, це пов'язано з місцями корінного проживання звірка - південноамериканськими горами. Коли довгий і густий хутро тваринного защемляється між скелями або каменями, звірку нічого не залишалося, як позбутися від застряглого клаптика вовни. З хижаком, схопив шиншилу за шерсть, цей прийом теж срабативал.Ваша завдання - навчити тварину не боятися ваших рук. Щоразу після того, як ви взяли звірка на руки, заохочуйте його ласощами.
6
Наступний етап - спільні прогулянки. Якщо ви хочете, щоб ваш вихованець іноді розминав свої лапки, бігаючи по кімнаті, виберіть час для прогулянок. Обов'язково забезпечте місце, де вони будуть проходити (приберіть дроти, взуття, папір, закрийте двері, заткніть усі щілини, в які могла б пролізти шиншила) і можете щодня насолоджуватися спілкуванням зі своїм вихованцем НЕ через прути клеткі.На «ігровому майданчику» для звіра на час прогулянок обов'язково залиште іграшки - дубові трісочки «на погризти», ємність з тонким піском, щось ще. Прогулянки - прекрасна можливість для господаря і пухнастого улюбленця пограти і поспілкуватися.
Корисна порада
Варто пам'ятати, що зробити з шиншили другу кішку, що обожнює сидіти на руках, погладжування і увагу, не вдасться. Вся справа в природному темпераменті шиншил і структурі їх вовни. Ви б теж без ентузіазму поставилися до поглаживаниям, якби мали шерсть, яка своєю густотою і структурою більше нагадує пух, і за якої надзвичайно складно доглядати.