Як визначити епілепсію. Як дізнатися що у людини епілепсія.

Епілепсія - це хронічне неврологічне захворювання, яке характеризується розвитком судомних нападів. Навіть звичайним людям треба орієнтуватися в симптомах цієї недуги, щоб вчасно зуміти надати першу допомогу.
Інструкція
1
Як правило, при епілепсії людина раптово втрачає свідомість, після чого починається судомний напад з руховими проявами (конвульсіями). Але у деяких хворих (приблизно у кожного п'ятого) за кілька днів, годин або хвилин виникають різні феномени, які віщують припадок. Комплекс таких явищ отримав назву епілептична аура. До ознак епілептичної аури відносяться: бачення полум'я, порушення чутливості, зміна нюху або смакових відчуттів, раптова зміна настрою.
2
Власне припадок починається з втрати свідомості, потім у хворого раптово виникають м'язові посмикування або ритмічні рухи кінцівок, швидко переходять в різкі судоми м'язів.
3
Перед нападом людина може скрикнути. З рота починає виділятися піниста слина, часто під час нападу хворий прикушує мову, слина стає кров'янистої. Можливо мимовільне сечовипускання.
4
Поряд з характерною картиною хвороби виділяють малу епілепсію з повною відсутністю судом. Для неї характерно особливий стан - абсанси. Насторожитеся, якщо людина раптово завмирає, припиняє діяльність, у нього зупиняється погляд, з'являються механічні рухи (посмикування або жування). Цей стан може тривати всього кілька миттєвостей.
5
Після нападів епілепсії розвивається стадія, яка характеризується амнезією (хворий нічого не пам'ятає), спутаним свідомістю, людина швидко і дуже глибоко засинає.
6
По клінічній картині досвідчений лікар-епілептології (так називають фахівців з лікування епілепсії) може запідозрити цей діагноз. Але для його підтвердження сучасна медицина використовує метод дослідження електричної активності головного мозку (ЕЕГ), метод магнітно-ядерного резонансу і найсучасніший - ЕЕГ/відеомоніторинг, який дозволяє підтвердити епілептичну природу судом.
Епілепсія є хронічним захворюванням. Вона вражає головний мозок. На жаль, в більшості випадків хвороба проявляється в ранньому віці, до досягнення 20 років. Виявити епілепсію можна по ряду характерних ознак.
Інструкція
1
Якщо ви підозрюєте, що хтось із ваших родичів хворий на епілепсію, зверніть увагу на наявність судомних нападів. Під час них хворий схильний втрати свідомості і судом.
2
Врахуйте, що після припадку людина, хвора на епілепсію, сам не пам'ятає про нападі.
3
Під час нападу можливо прікусиваніе кінчика язика, мимовільне сечовипускання. Після нападу хворий, як правило, занурюється в сон.
4
Запам'ятайте, що у разі малого нападу судоми можуть бути незначними і відсутні взагалі. Втрата свідомості носить короткочасний характер і необов'язково супроводжується падінням.
5
Іноді напади можуть бути довготривалими і тривати протягом від декількох годин до декількох днів. Весь цей час вони супроводжуються судомами.
6
Зверніть увагу на поведінку людини. Хворому епілепсією властиво сутінковий розлад свідомості. Його увага концентрується тільки на емоційно значимі події. Можливі галюцинації, з'єднуючись із станом тривоги і гніву, можуть викликати спроби суїциду або жорстокої агресії щодо оточуючих. Якщо розлад носить неглибокий характер, то поведінкою практично не викликає підозр. Уважно поставтеся до зосередженості хворого і його відчуженості. Подібні сутінкові стани виникають спонтанно і можуть тривати кілька днів. Вийшовши з них, людина нічого не пам'ятає про це.
7
Можливі стійкі зміни в психіці. На щастя, вони проявляються досить рідко і тільки після довгого часу. Характеризуються психопатоподібним поведінкою, під час якого проявляється схильність до садизму і впертості.
8
У багатьох хворих на епілепсію явно спостерігається завищення власного его. Всі його увага концентрується на власних здоров'я і інтересах. Будь-яка дрібниця, яка стосується його особисто, ставиться вище проблем оточуючих і близьких людей. У той же час помітні сильні перепади настрою, від догідливості до агресії. Збіднюється словниковий запас. Людина стає злопам'ятним.
Корисна порада
Діагностувати наявність або відсутність у людини епілепсії може тільки лікар. якщо у вас є підстави підозрювати у себе або близьких дане захворювання, обов'язково зверніться до фахівців.