Як перемикати швидкості на автомобілі. Як нпучітся перюключать швидкості на машині.

Складнощі з водінням автомобіля починаються практично відразу, як учні сідають за кермо. Мало кому відразу вдається впоратися з механічною коробкою передач. Але якщо ви її освоїте, то зрозумієте, що від МКПП можна отримувати величезне задоволення. Адже машиною будете керувати саме ви, а не вона вами.
Інструкція
1
Великою помилкою багатьох початківців водіїв є різке перемикання важеля коробки. Не треба смикати важіль - швидше швидкість від цього не переключитися. А от термін служби коробки можна помітно скоротити.
2
Якщо коробка перемикається туго або не з першого разу, то, можливо, є проблеми зі зчепленням. Особливо це помітно, коли ви переключаєте швидкість, відпускаєте педаль зчеплення і відбувається «смикання» автомобіля. Ще одна причина, по якій машина може сіпатися - несвоєчасне натиснення педалі газу. Багато так квапляться газануть, що натискають газ ще не кінця відпустивши педаль зчеплення. Педаль зчеплення в такому моменті повинна відпускатися швидко, але спокійним рухом. І тільки після того, як педаль зчеплення віджата повністю, натискається педаль газу.
3
Необхідно чітко дотримуватися почерговість дій при перемиканні передач, особливо на початку руху. Поки ви не упорався з коробкою передач, машина буде смикатися або глухнути. Коли ви натиснули зчеплення і включили першу швидкість, натискати газ і відпускати педаль зчеплення потрібно одномоментно. Скільки газу ви даєте, стільки педаль зчеплення ви і відпускаєте. Його ні в якому разі не можна кидати, якщо ви відчули, що машини робить ривок. Трохи притримаєте педаль у самого кінця доти, поки машина не проїде пару метрів.
4
Під час швидкої їзди можна перемикати швидкості при розгоні автомобіля без дотримання черговості. Рушили з першої передачі, миттєво переключилися на другу, а от далі, якщо ви інтенсивно набираєте швидкість, можна відразу включити четверту передачу. Або набрати швидкість до включення третьої передачі, а потім відразу перемкнути на п'яту.
5
Часто нейтральна передача використовується тільки для повної зупинки автомобіля. Хоча «нейтралка» зручно користуватися в пробках, перед світлофором, для зниження швидкості без гальмування. Останнє особливо актуально для зимового водіння. Але майте на увазі, що на нейтральній швидкості не можна входити в поворот, проїжджати закруглену траєкторію дороги - це може привести до занесення або зносу автомобіля.