Як перевірити матрицю у фотоапарата.

Перевірка матриці на биті пікселі - один з найбільш важливих етапів тестування фотоапарата при покупці. Засвоївши ряд простих дій, ви зможете уникнути неприємних різнокольорових точок на фотографіях і будете впевнені в справності матриці на вашому фотоапараті.
Інструкція
1
Встановлюємо ручний режим зйомки (М).
2
Виставляємо значення ISO 100 або нижче, включаємо ручне фокусування (MF).
3
Вибираємо максимальну якість знімка.
4
Якщо включено придушення шуму (Noise Reduction), відключаємо його.
5
Робимо близько 10 знімків, щоб "розігріти" матрицю.
6
Закриваємо об'єктив кришкою і робимо фотографію, встановивши значення витримки 5-10 сек. Якщо кришки немає, то фотографуємо якусь м'яку поверхню, впершись в неї об'єктив. Головне - забезпечити повне затемнення.
7
При великому збільшенні уважно переглядаємо знімок, крок за кроком, не пропускаючи ніякі ділянки. В ідеальному випадку у вас вийде абсолютно чорна фотографія.Однако чорному фоні можуть бути помітні різнокольорові точки - збійні пікселі. Існують два види таких пікселів: биті (холодні) і горячіе.Холодние пікселі - непрацюючі. Їх помітно в першу чергу, оскільки вони яскраво виділяються на темних ділянках фотографії. Частіше вони білого кольору, але можуть бути і чернимі.Горячіе пікселі з'являються під час нагрівання матриці, вони можуть бути червоними, синіми або зеленими. Нагрівання матриці відбувається при високих значеннях ISO, тривалій витримці або просто через високу температури навколишнього середовища. Кілька битих або гарячих пікселів вважаються нормою, але якщо їх кількість більша 4-5, від покупки фотоапарата краще відмовитися. Навіть якщо пікселі не будуть надто помітні на фотографіях, вони можуть свідчити про неполадки з матрицею. У такому разі їх кількість буде збільшуватися з часом.