Як лікувати перелом куприка.

Причиною перелому куприка найчастіше стає пряма травма - прямий удар по крижово-куприкового сочленению ззаду або травма при падінні з висоти власного зросту. При цьому досить просто різко сісти на тверду поверхню з висоти власного зросту за наявності сприяючих захворювань (остеохондроз крижово-куприкового зчленування, розбіжності кісток таза у жінок після вагітності).
Інструкція
1
Сам перелом супроводжується сильним болем в нижній частині спини, в області меж'ягодічной складки, в цьому ж місці можлива поява гематоми. Хворий скаржиться на біль при спробі сісти або спорожнити кишечник, що призводить до виникнення закрепів - це ще більше погіршує прояви захворювання.
2
Лікування травми куприка обов'язково має починатися з консультації лікаря-травматолога та виконання рентгенографічного знімка хребта мінімум в двох проекціях, а при сумніві в діагнозі можливе виконання комп'ютерної томографії.
3
Обов'язково призначення постільного режиму з розвантаженням крижово-куприкового зчленування - для цього під спину підкладають гумовий круг. Такий режим повинен бути витриманий як мінімум протягом 10-14 днів.
4
Дієта повинна складатися, з одного боку, з легкозасвоюваній їжі, а з іншого боку, містити достатню кількість клітковини - це дозволить попередити появу запорів, які самі по собі здатні різко посилити біль при переломі куприка.
5
У перші дні після травми можливо виконання новокаїнові або лідокаіновий блокад (місцевої анестезії), що дозволить зняти сильний біль з нижньої частини спини. Потім можна замінити таку анестезію застосуванням знеболюючих нестероїдних протизапальних препаратів у вигляді мазей, що наносяться на уражену зону, таблеток всередину або в перші кілька днів після травми - у вигляді ін'єкцій.
6
Для посилення знеболюючого ефекту та зменшення гематоми можливе застосування мазей, що містять венотоніки - ці препарати будуть сприяти зменшенню гематоми, що теж важливо для правильного знеболювання місця травми.
7
Необхідно дбати про своєчасне спорожнення кишечника. При необхідності доводиться використовувати проносні засоби всередину або виконувати очищаючі клізми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2y83egl2mlQ