Як лікувати гіперактивного дитини.

Гіперактивний дитина - це проблема багатьох сучасних батьків. Недолік в організмі гормонів норадреналіну і дофаміну впливає на поведінку дитини , в результаті чого йому потрібна корекційна лікування. Не варто розраховувати на швидкий результат, процес лікування тривалий і розтягується на довгі місяці, однак без нього адаптація дитини в умовах навчального закладу вкрай проблематична.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно зрозуміти, чи йдеться саме про захворювання. Відрізнити геперактівного дитини від звичайного шибеника важко, але можливо. В тому випадку, коли дитині поставлений відповідний діагноз, йому дійсно важко зосередитися на конкретному занятті і слухатися батьків. Він задає масу питань, але не може дочекатися відповідей на них. Інтерес до ігор, в яких вимагається посидючість і увагу, мінімальний. Саме в цьому криється основна проблема: неможливість зосередження не дозволяє засвоювати нові знання та відвідування школи стає катуванням для дитини . Такий малюк навіть на стільці всидіти спокійно не може, він базікає ногами, стукає руками, совається і крутиться. При цьому бажання його суперечливі і неусвідомлені, управляти його поведінкою практично неможливо. Самостійно застосовувати заспокійливі або седативні препарати категорично заборонено. Навіть якщо у дитини неспокійний сон, потрібна консультація невропатолога.
2
Гіперактивний дитина, лікування якого проводиться протягом тривалого часу, потребує чіткого режимі дня, тому батькам необхідно продумувати його заздалегідь. Аж до того, що для школяра буде корисним бачити розпорядок дня в письмовому вигляді вивішеним на стіні. Якщо батьками він буде позиціонуватися як даність, що не терпить змін, то розпорядок дня буде мобілізувати дитини . Ретельно розпланований день допомагає уникнути перезбудження і контролювати поведінку дитини .
3
Щоб мінімалізувати кількість конфліктів у сім'ї, перехід до наступного етапу занять проводиться поступово. Дитину необхідно попереджати про припинення гри заздалегідь і стежити за тим, щоб в її процесі він не перевозбуділся. Таке лікування вихованням дозволить зберегти нервову систему батьків та самої дитини.
Зверніть увагу
Вперше подібне захворювання було виявлено в США ще в середині минулого століття. Тоді до лікування гормональної недостатності підійшли радикально і використовували замісну терапію. Однак з роками була виявлена її неспроможність, так як психотропні препарати чинили надто агресивну дію на психіку. Тому серед способів того, як лікувати гіперактивного дитини, в основному рекомендують особливу виховання. Серед медичних препаратів педіатрами-невропатологами виписується атомоксетин, проте його прийом здійснюється під суворим контролем з боку лікаря, так як він має свої протипоказання і побічні ефекти.
Корисна порада
Допомогти батькам, у яких зростає гіперактивний дитина, може консультація дитячого психолога. Саме він може роз'яснити, яким чином реагувати на поведінку малюка і як впорядкувати його жізнь.Нужно відзначити, що подібний діагноз не є «вироком», діти успішно справляються з підвищеною активністю і при уважному підході з боку батьків до підліткового віку ні в чому не відрізняються від своїх однолітків.