Як знайти Cатурн на небі. Як на небі знайти сатурн.

Пошуки Сатурна на нічному небі - вельми захоплююче заняття. Окільцьована планета помітна неозброєним оком, а при вивченні нічного неба за допомогою телескопа ви зможете виявити не тільки Сатурн, а й самі його кільця, а якщо пощастить, то й якісь з супутників планети. Головне знати, куди дивитися, щоб знайти Сатурн.
Вам знадобиться
  • - Телескоп або бінокль;
  • - карта нічного неба.
Інструкція
1
Для того, щоб знайти Сатурн, в першу чергу вам знадобиться вивчити поточну карту зоряного неба. Оскільки і Земля, і Сатурн знаходяться в постійному русі, другий не завжди видно по ночах.
2
Відправляйтеся в темний і вільний від міських вогнів відкрите місце. Ви повинні мати можливість бачити найяскравіші зірки, тільки тоді ви знайдете Сатурн.
3
Спробуйте визначити знаходження екліптика не «strong> небі за допомогою карти зоряного неба. Екліптики - це уявна лінія, яка перетинає небо і допомагає знайти розташування планет. Він проходить через зодіакальні сузір'я: Овен, Телець, Близнюки, Рак, Лев, Діва, Терези, Скорпіон, Стрілець, Козеріг, Водолій і Риби. Сатурн буде знаходитися десь на цій лінії, також як і будь-які інші планети, які можуть бути видні в день, коли ви вирішили знайти Сатурн.
4
Пошукайте в місці, де, судячи з карти, розташовується Сатурн, яскраву жовту зірку. При спостереженні неозброєним поглядом планети виглядають, як зірки. Єдина їх відмінність в тому, що вони не мерехтять, а жовта немерехтливе зірка і є Сатурн.
5
Перевірте свої припущення за допомогою бінокля або телескопа. Кільця, які вам вдасться розпізнати, підтвердять ваші здогадки. Сатурн знайдений.
Кожна планета Сонячної системи унікальна і викликає не тільки науковий інтерес, а й щось на зразок сусідського цікавості у любителів астрономії. Сатурн привертає увагу своїми кільцями, гігантським розміром, безліччю супутників. Все це можна бачити в хороший телескоп. Але пошуки на небі бувають дійсно складні через особливості його руху навколо Сонця, зміни нахилу. І все-таки, спробувавши відшукати Сатурн навіть за допомогою пересічного бінокля, ви отримаєте невимовне задоволення!
Вам знадобиться
  • Бінокль, телескоп, різні лінзи, карта зоряного неба, компас.
Інструкція
1
У першу чергу переконайтеся, що в вибране вами для пошуку час Сатурн знаходиться в протистоянні Землі і Сонця. Протистояння означає, що Земля знаходиться між Сатурн ом і Сонцем, завдяки чому ця планета Сонячної системи добре освітлюється і добре видна із Землі. У 2011 році, за даними сайту Realsky, протистояння Сатурн а почалося 4 квітня. Врахуйте, що протистояння Сатурн а відбуваються щорічно, з невеликим зсувом у два тижні щодо минулорічної дати.
2
Виберіть час, в середньому через 40 хвилин - 1 годину після заходу Сонця. Виберіть відкрите місце, бажано вище. Шукайте планету на південному заході сутінкового неба. Спочатку це можна зробити неозброєним оком. Чим північніше ви знаходитеся, тим нижче для вас висить Сатурн над рівнем горизонту. І тому перевага в спостереженні належить південним регіонам країни.
3
Знайдіть зразкові орієнтири для пошуку Сатурн а. Для цього вам знадобиться інформація про рух Сатурн а й перетині ним відомих об'єктів зоряного неба - великих зірок будь-яких сузір'їв. Щороку ця інформація оновлюється на спеціалізованих астрономічних ресурсах. Наприклад, у липні 2011 року Сатурн потрапляє в поле сузір'я Діва і дуже близький до її гамма-зірці, іменованої Порріма. Тобто зірка і планета з точки зору спостерігача із Землі знаходяться поруч у межах 1/4 градуса. Це нечасте явище дуже красиво, крім того, є хорошим орієнтиром.
4
Знайдіть Сатурн тепер в бінокль або телескоп. Навіть невеликий бінокль дозволяє побачити кільця Сатурн а у вигляді легких хмарних скупчень з боків. Телескоп розміром 60-70 мм дозволить розгледіти диск планети в оточенні кілець, і навіть тінь планети на кільцях. Звичайно, чим потужніший телескоп, тим краще. Для вивчення хмарних скупчень Сатурн а беріть телескоп з розміром апертури 100 мм, а для більш детального вивчення планети - 200 мм, що дозволить спостерігати пояса, зони, темні і світлі плями на планеті, а також деталі будови кілець Сатурн а.
Зверніть увагу
За даними того ж Realsky, липень - останній хороший місяць для спостереження Сатурна в цьому році. Хоча протистояння Сатурна закінчиться 14 жовтня 2011, вже після липня її важко буде спостерігати - до наступного року з планетою можна попрощатися.
Корисна порада
Пам'ятайте, яскравість Сатурна постійно коливається. Так як у відображенні сонячного світла беруть участь і кільця планети, то, отже, яскравість залежить і від кута нахилу Сатурна. У період, коли кільця знаходяться в максимальному розкритті, видимий блиск планети більше, ніж коли вони повернені ребром.