Як зробити каркас безпеки.

Каркас безпеки - основний силовий елемент конструкції гоночного автомобіля, призначений для забезпечення пасивної безпеки спортсмена. Для кожної моделі автомобіля будується індивідуальний каркас, зварений з набору конструкцій і труб і встановлений в певних місцях в кузов автомобіля. Зазвичай встановлений каркас безпеки не розрахований на демонтаж.
Вам знадобиться
  • Матеріали для виготовлення каркаса - металеві або алюмінієві труби. Зварювальний автомат. Слюсарні інструменти і набір ключів.
Інструкція
1
Каркас и мають різноманітну конструкцію різного рівня складності, нерозбірні і знімні. Знімні каркаси кріпляться до порога і підлозі. Нерозбірні (вбудовані) каркаси мають високу складність і об'єднуються з силовими елементами кузова. Ці моделі замовляють тільки для індивідуального тюнінгу. Зверніть увагу, що при установці каркаса на 4-дверну або 5-дверну машину, вона стає 2-дверний 2-місцевою. Задні сидіння займаються сплетеннями труб каркаса. Основний матеріал каркасів - алюмінієві труби розміром 45х2.5 і 20х2 см. Вимоги, що пред'являються до гоночних автомобілів, змушують фарбувати каркас в яскраві кольори. Визначтеся з типом встановлюваного каркаса і автомобілем, на який він буде встановлений.
2
Для початку виготовте макет кузова з пластиліну. Це допоможе узгодити елементи кузова. Макет краще зробити в натуральну величину, а потім за своїми кресленнями розробити модель каркаса. Після цього, витримуючи розміри, будується каркас в натуральну величину на реальний автомобіль. Якщо макет кузова виготовлений з дерева або фанери, під нього можна відразу зробити готовий каркас. Як матеріал використовуйте металеві товстостінні труби або алюмінієві. Складні вигнуті деталі робіть складовими, з декількох частин. Металеві труби зваріть, алюмінієві сплющите і скріпіть болтами і клепками. Можна скріпити алюмінієві труби, надівши їх на сталевий стрижень, а потім стягнути болтами. Щоб мати більше можливостей для конструювання каркаса, що не застосовуйте труби круглого перерізу. Хороші результати приносить комбінування матеріалів.
3
При створенні каркаса визначитеся: скільки дверей повинно бути у авто і як вони повинні відкриватися. Можливо, буде зручно, якщо двері будуть відкриватися вгору.
4
Каркас складається з розпірок, косинок, штанг. Передня розпірка збільшує жорсткість передньої частини кузова і зменшує деформацію чашок кузова на поворотах. Косинки, посилюють місця арок коліс, стійок підвіски і ребер жорсткості. Штанги - рухливі кріплення, що з'єднують силовий агрегат і розпірку і зменшує можливі зсуви двигуна на різких поворотах, стартах і гальмуваннях. Нижня распорка знижує переміщення важеля кронштейна передньої підвіски, а також покращує керованість, стійкість і ресурс кузова, але вимагає значних трудовитрат при установці. Задня розпірка збільшує жорсткість задньої частини кузова і зменшує переміщення задніх стаканів кріплення підвіски. Задня розпірка обов'язково повинна кріпитися до задніх елементам кузова.
5
Крім розпірок жорсткість збільшують посилені зварні шви, посилені стабілізатори та поперечники. Через відсутність професійного зварювального устаткування у більшості автомобілістів, для посилення зварювальних швів слід звернутися до фахівців. Підрамники та поперечки необхідно посилити або замінити на більш міцні моделі.
Зверніть увагу
Установка каркаса жорсткості на автомобіль вимагає певних витрат і повної переробки своєї машини.