Як формувати томати. Формування помідорового куща.

Формування куща томату необхідно для отримання доброго врожаю та захисту від фітофторозу. Рослини сильно гілкуються, дають безліч бічних пагонів, на яких утворюються нові помідорні суцвіття. Якщо не видаляти пасинків, то плоди будуть погано наливатися і повільно зріти. Для обмеження росту стебла іноді проводять ще й прищіпку основного пагона.
Вам знадобиться
  • - гумові рукавички;
  • - марганцівка - 5 г;
  • - вода - 1 л.
Інструкція
1
Визначте, до якого виду належать ваші рослини. Помідорні кущі бувають штамбові, з міцним прямостоячим кущем і високорослі - з довгими стеблами. Перший вид томатів добре росте у відкритому грунті, дає ранні врожаї. Другий вид - це сорти з середнім і пізнім терміном визрівання. Їх висаджують в теплицях.
2
Зробіть розчин марганцевокислого калію у воді. Вилийте його в широкий таз. Споліскуйте в ньому руки в рукавичках після кожного куща. Щоб не рознести з соком віруси з хворої рослини на здорове, коли будете виламувати пасинків зі стовбурів і видаляти листя.
3
Формування штамбових томатов.Удаліте хворі і пожовкле листя зі стовбура рослин. У міру зростання помідорового куща підв'язуйте стебло вище, щоб він не зламався. Залиште по 7 квіткових зав'язей, інші відламайте. У мелкорослих рослин видалення пасинків не потрібно, так як плоди невеликі і чудово визрівають на залишилися кистях.
4
У деяких среднерослих гібридів штамбових томатних кущів можна подовжити період плодоношення за рахунок переведення точки зростання на бічній стебло. Коли основний стовбур після 5 - 6 квіткових пензликів перестає рости, підв'яжіть великий верхній пасинок до шпалери. Він буде продовжувати зростання і дасть ще кілька квіткових зав'язей. Всі нижні бічні відростки виламайте. До якого виду належить ваш сорт томатів, прочитайте на етикетці від насіння.
5
Формування висорослих (індетермінантних) томатов.Удаліте з рослини всі непотрібні бічні пагони. Високі томатні кущі формуйте в один стовбур. Якщо у вас розсада була посаджена на великій відстані один від одного, ви заздалегідь врахували можливість залишення другого бічного пагона, тільки тоді його можна не виламувати.
6
Залишайте найміцніший бічний пагін, який розвинеться з-під першого суцвіття. Відразу підв'яжіть його і стежте за двома стовбурами однаково. Тобто видаляйте всіх інших пасинків і пожовкле листя. Робіть це не рідше одного разу на тиждень.
7
виламувати бічні пагони рано вранці, залишаючи стовпчики близько 2 см. Не давайте боковим паросткам розвиватися більше 7 см, а то вони будуть забирати на своє зростання багато поживних речовин від основного стовбура, сповільнюючи ріст плодів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yePSZQChfIs
Корисна порада
Якщо у вас було мало помідорової розсади, то її кількість можна збільшити за рахунок відламаних бічних відростків. Прикопайте їх у вологу землю в теплиці і отримаєте нові міцні кущі.