Як розвести порошок васабі. вассабі Як розводити.

Японську кухню складно уявити без васабі - приправи з унікальним смаком. Саме вона надає кілька пріснуватим страв Країни висхідного сонця надзвичайну гостроту. Європейським еквівалентом васабі вважається хрін, проте ці дві рослини між собою не мають нічого спільного. Свеженатертий васабі - велика рідкість навіть для японців, найчастіше ця корисна приправа зустрічається у вигляді порошку. Її зазвичай подають до суші і застосовують в соліннях.
Вам знадобиться
    • Порошок васабі;
    • вода;
    • соєвий соус;
    • цукор;
    • рисовий оцет.
Інструкція
1
Візьміть чарку і насипте в неї чайну ложку порошку васабі .
2
Додайте трохи теплої води. Багато шанувальників японської кухні розводять порошок тільки холодною водою, вважаючи, що додавання теплої води позбавляє приправу її унікального смаку. Швидко перемішайте. Повинна вийти густувата паста, що нагадує за консистенцією глину.
3
Покладіть трохи соєвого соусу, також в пасту можна на смак додати рисовий оцет і цукор. Якщо влити до порошку ложку рисового оцту, то паста вийде гостріше. Додавання соєвого соусу значно пом'якшить смак васабі . Для додання пасті більшої гостроти можна покласти натертий хрін.
4
Перемішайте суміш дуже ретельно. Ніяких грудочок в ній бути не повинно.
5
Перекиньте чарку на тарілку, дайте васабі постояти 10 хвилин: суміш трохи підсохне, і її аромат і смак стануть набагато яскравіше.
6
Помістіть васабі в закритий соусник і подавайте до столу. Приготовану подібним чином пасту можна подавати до риби, рису, овочів, суші.
Зверніть увагу
Ніколи не розводьте порошок васабі про запас, оскільки він не витримує тривалого зберігання. Готуйте рівно стільки, скільки потрібно до вашого страви. Термін придатності порошкового васабі практично не обмежений за умови його зберігання в щільно закритій ємності. При розведенні порошку у воді, аромат приправи може викликати печіння слизових носа, тому краще захистити його марлевою пов'язкою і не нахилятися низько над ємністю.
Корисна порада
Консистенцію васабі можна вибирати на свій смак. Якщо ви хочете отримати сметанообразний соус, просто додайте трохи більше води. У соус можна додати трохи молока або вершків - це зробить його смак нежнее.В момент замішування можна влити чайну ложку соку редьки або дайкона. Це «реанімують» властивості приправи, і смак готового васабі з порошку нічим не відрізнятиметься від смаку свеженатертого васабі.