Як зшити бант з тканини. Як зробити з тканини бантик.

До місця пришитий бант зробить елегантною навіть саму нехитру штору або скатертину. Маленький бантик може стати прикрасою блузки. До нього можна прикріпити невидимку і зробити шпильку для волосся. Краватка-метелик до вечірнього чоловічому костюму - це ж теж бант з тканини, і шиється майже так само, як і всі інші банти.
Вам знадобиться
  • - шматок тканини;
  • - міліметрівка;
  • - лінійка;
  • - кутник;
  • - нейлонова сітка;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - швейна машинка;
  • - голка;
  • - нитки під колір тканини.
Інструкція
1
Розрахуйте приблизні розміри банта. Якщо ви збираєтеся використовувати залишки тканини, порахуйте, щоб ви могли викроїти 2 однакових широких прямокутника для власне банта, 2 смужки поуже й достовірніше для кінців і квадрат приблизно в 2 рази менше ширини основних прямокутників для вузла. Не забудьте врахувати по 1 см на припуски.
2
Деталі краще спочатку викреслити на папері. Креслите їх по лінійці і ретельно виконуйте перпендикулярність сторін. Виріжте деталі і обведіть їх на тканини. Розкладати їх краще так, щоб часткова нитка збігалася з довжиною деталі. Якщо тканина в клітку або в смужку, перевірте сумісність малюнка.
3
Виготовлення банта. Приметайте сітку до виворітного стороні тканини близько до країв. Складіть тканину поперек лицьовою стороною, стачайте довгі зрізи, залишивши в середині відкриту ділянку довжиною 10 см для «блискавки». Укладіть шов посередині, разутюжьте припуски. Стачайте короткі зрізи. Зріжте куточки, виверніть бант на лицьову сторону через незашітим шов, приутюжьте. Зашийте відкриту ділянку потайним швом.
4
Накладіть на нейлонову сітку поруч 2 прямокутника, призначених для самого банта, лицьовою стороною вгору. Вони повинні лежати поруч, стикаючись довгими зрізами. Приметайте сітку до зовнішніх краях обох прямокутників і до їх коротким зрізах. Складіть деталі лицьовими сторонами один до одного. Стачайте довгі зрізи, залишивши на одному з них отвір по центру. Його довжина повинна бути приблизно наполовину менше самого зрізу.
5
Розправте зшиті деталі так, щоб довгий шов лежав строго посередині. Разутюжьте припуски. Пропрасуйте бант. Стачайте короткі зрізи. Куточки зріжте, щоб тканина в цих місцях не стирчала. Виверніть виріб на лицьову сторону через отвір. Припуски отвори приутюжьте на виворітну сторону. Зашийте дірку потайним швом.
6
Зробіть кінці банта. Складіть одну зі смужок навпіл по частковій, лицьовою стороною всередину. Стачайте довгий зріз. Покладіть смужку так, щоб шов опинився посередині. Разутюжьте припуски. Подумайте, як ви оформите нижній кінець банта. Можна просто стачать короткий зріз і вивернути деталь на лицьову сторону. Можна в середині нижнього шва зробити вершину кута, а від неї повісті 2 косі лінії до заглаженность боковим сторонам. В цьому випадку отстрочите кут, обріжте зайву тканину, а потім вже виверніть смужку на лицьову сторону. Так само зробіть другий кінець банта.
7
Квадрат, призначений для вузла, складіть навпіл лицьовою стороною всередину. Стачайте довгий зріз. Розкладіть вузол так само, як ви це робили з іншими деталями. Разутюжьте припуски. Виверніть вузол і приутюжьте середини бічних сторін.
8
Бант прісборьте. Прострочіть його посередині поперек 2 рази, встановивши на машинці максимальну довжину стібка. Підтягніть нитки і закріпіть їх кінці.
9
Середину прісборенного банта обмотайте смужкою, яку ви зробили для вузла. Розправте вузол, щоб він закрив строчку. На задній стороні банта подверніте зрізи вузла. Пришити їх швом «через край». Декількома непомітними стібками прикріпіть вузол до банту. Особливу увагу зверніть на краю вузла, тут можна зробити кілька стібків з кожного боку.
10
Кінець банта складіть навпіл уздовж. Змітайте відкритий зріз. Те ж саме зробіть і з другої смужкою. Трохи присборить зрізи. Скріпіть верхні краю між собою кількома стібками, щоб смужки опинилися під кутом. Обидві деталі приметайте до задньої частини банта і пришити. Слідкуйте, щоб верхні зрізи були на тому ж рівні, що й краю вузла.