Як наклеїти стельові шпалери.

При проведенні ремонту в приміщенні стелі обробляли шпалерами в першу чергу. Тільки після цього приступайте до стін. Стельові роботи вимагають фізичної сили і вправності. Постарайтеся проводити обклеювання стелі з парою друзів або домочадців. Руки зайвими не будуть. Забезпечте відсутність протягів, закрийте двері і кватирки. Якщо у вас є відкриті місця з електрикою - розетки, вимикачі, місця виведення ламп - заізоліруйте їх або вимкніть пробки.
Вам знадобиться
 • - Шпалери;
 • - драбина;
 • - шпалерний клей;
 • - відерце;
 • - валик;
 • - пластиковий піддон;
 • - кисті;
 • - малярський ніж;
 • - олівець;
 • - чисті ганчірочки;
 • - швабра;
 • - рулетка.
Інструкція
1
Перевірте стелю на його готовність до обклеювання шпалерами. Поверхня повинна бути вирівняна, загрунтована і добре просушена, без залишків старих шпалер, фарби або крейди. Не повинно бути необроблених протікань або пліснявих місць. Якщо ваша стеля відповідає всім вимогам, то зніміть з нього точні виміри і вирушайте в магазин за шпалерами.
2
Купуйте відразу всі необхідні матеріали. Для вінілових, паперових і флізелінових шпалер вимоги до клею розрізняються. Звертайте увагу на інструкції. Не забудьте подивитися на етикетці рулону про підгонці полотнищ, з урахуванням цього вибирайте кількість шпалер.
3
Розкроїте полотнища за своїми замірами малярським ножем. Додавайте до кожного шматка ще по парі сантиметрів на всякий випадок. Підготуйте відразу всі смуги. Робіть це на розстеленому по підлозі поліетиленовій плівці, якщо ваші шпалери необхідно змащувати клеєм. Флізеліновиє шпалери розкочуються по стелі в сухому вигляді, під них підкладка не потрібна.
4
Розведіть клей. Налийте в відерце воду в кількості, зазначеній на упаковці. Висипте клей і добре розмішайте. Дайте йому постояти 15 хвилин і набрякнути.
5
Проведіть по стелі лінію. Орієнтуючись на неї, ви докладете першу смугу. Відкладіть на площині від кута ширину рулону і олівцем по рівню зробіть рівну пряму від однієї стіни до іншої. Шпалери наклеюйте так, щоб світло падало вздовж полотна, тобто від вікна до протилежної стіни. Тоді місця з'єднання будуть непомітні, навіть якщо ви клеїте шпалери внахлест.
6
Змочіть валик у відерці з клеєм, відіжміть в пластиковому піддоні і промажьте або відрізане полотнище, або стелю, якщо у вас флізелінова основа. Складіть шпалери від країв до середини.
7
Встаньте на драбину близько до стіни. Друга людина подає вам край складеного намазаного шматка шпалер. Прикладіть полотно до стелі, звіряйтеся з накресленої лінією. Напарник, взявши в руки швабру, має притримувати розкатану за вами смугу, притискаючи її до поверхні.
8
Виганяйте клей і повітря з-під полотнища. Робіть руху «ялинкою» пластмасовим шпателем, обережно розгладжуючи від середини до країв. На смугах не повинно бути зморшок і міхурів. Якщо клей потрапив на шпалери , витріть його ганчіркою.
9
Наклейте інші смуги шпалер. Акуратно стикуйте полотнища, щоб зазор був непомітний. Якщо шпалери з малюнком, що вимагає підгонки, не допускайте зсувів.
10
Закінчивши роботу, закрийте двері в кімнату. Постарайтеся в найближчу добу туди не заходити, щоб не влаштовувати зайвий протяг. Шпалери повинні повністю просохнути. Після цього можна відрізати малярським ножем всі зайві шпалерні шматочки, які заходять на стіни.