Як перевірити частоту процесора.

Для оцінки продуктивності процесора необхідно знати кілька його параметрів. Ця кількість ядер, величину об'єму кеш-пам'яті першого і другого рівнів, а також поточну тактову частоту. У Windows 7 ці параметри можна дізнатися кількома способами.
Вам знадобиться
  • - програма AIDA64 Business Edition;
  • - програма CPU-Z.
Інструкція
1
Відкрийте меню «Пуск», клікнувши лівою кнопкою миші по кнопці «Пуск» на панелі завдань. У меню, наведіть курсор на кнопку «Комп'ютер». Натисніть праву кнопку миші і в контекстному меню клікніть по кнопці «Властивості». У вікні «Властивості комп'ютера» прочитайте дані про поточну частоті процесора в підрозділі «Система» нижче оцінки продуктивності комп'ютера. Даний спосіб простий, не вимагає установки додаткових програм, але малоінформативний.
2
Скачайте з офіційного сайту і встановіть на комп'ютер програму AIDA64 Business Edition. Запустіть цю програму. При першому запуску вам запропонують купити ключ і активувати програму повністю або використовувати пробний період (30 днів). У пробної версії функціональність програми буде обмежена (деякі функції будуть недоступні). З лівого боку вікна програми виберіть вкладку «Системна плата». У списку, виберіть рядок «ЦП». У вікні, в підрозділі «властивості ЦП» прочитайте заводські параметри частоти центрального процесора . Нижче, в підрозділі Multi CPU прочитайте поточне значення тактової частоти процесора . Якщо в комп'ютері встановлений багатоядерний процесор, в цьому підрозділі прочитайте значення частоти для кожного ядра процесора . Даний спосіб більш інформативний, однак вимагає установки платної програми.
3
Для отримання більш повної інформації про процесор скачайте з сайту розробника і встановіть на комп'ютер програму CPU-Z. Після установки і запуску програми відкриється вікно, в якому розташовані 6 вкладок. На першому (CPU) вкладці в розділі Processor прочитайте інформацію про тип, технології виробництва, поточному напрузі живлення і сокеті процесора . Нижче, в розділі Clocks і Cache, прочитайте значення частоти процесора , поточного множника, величину кеш-пам'яті першого і другого рівнів. У даному способі використовується невелика і легка у використанні безкоштовна програма. Цей спосіб дозволяє отримати вичерпні дані про встановлений в комп'ютері одноядерному або багатоядерних процесорів.