Як прикрасити сосну.

Поліпшити зовнішній вигляд бічних граней і крайок різних виробів з сосни (полиць, лавочок, стільниць та ін.) Можна, надавши їм різну форму за допомогою ручного фрезерного верстата і комплекту різних кінцевих фрез. Також можна обробити плоскі поверхні круглої металевої щіткою, закріпленої в патроні дриля або ж за допомогою спеціальних ножів, встановлених в електрорубанком.
Вам знадобиться
  • ручної фрезерний верстат, комплект кінцевих фрез, електрорубанок з встановленими в ньому рустовочний ножами, кругла металева дротяна шліфувальна щітка, електродриль.
Інструкція
1
Встановіть в ручний фрезерний верстат кінцеву фрезу з необхідним профілем різальної крайки. Висуваючи опорну площадку верстата, відрегулюйте висоту виступаючого за її край ріжучої кромки фрези. Таким чином виберіть необхідний профіль на оброблюваної бічній грані вироби (можна виставити радіусну фрезу так, що профіль грані буде підлозі радісний або ж повний радіус з невеликою облямівкою по самому краю грані). При фрезеруванні кінцевою фрезою без опорного підшипника обов'язково використовуйте встановлюваний в корпус ручного фрезерного верстата бічний упор, інакше фреза глибоко зайде в тіло вироби. Фрезер дошку тільки по напрямку, протилежного напрямку обертання фрези.
2
Для отримання форми поверхні, що імітує обробку в старовину, закріпіть на робочому столі виріб оброблюваної поверхнею вгору. Увімкніть електрорубанок. Пройдіться їм по всій поверхні вздовж волокон. Якщо ширина поверхні більше, ніж довжина рустовочний ножів електрорубанка, зробіть декілька послідовних проходів верстатом. Потім ще раз пройдіться по всій поверхні виробу під невеликим кутом в площині від попереднього направлення обробки. Залежно від цього кута отримаєте різний малюнок імітації під старовину на оброблюваної поверхні. Перед початком обробки обов'язково давайте розігнатися двигуну електрорубанка до максимальних обертів.
3
Для імітації старіння дошки закріпіть її на робочому столі. Закріпіть круглу дротяну щітку в патроні електродрилі. Увімкніть електродриль. Проводячи щіткою по оброблюваної поверхні, видирали м'які волокна в шарах дерева. Міцніші волокна залишаються, дошка отримує специфічну хвилясту поверхню. Регулюючи обороти електродрилі, силу притиску щітки до поверхні деталі, швидкість проходу, отримаєте необхідну глибину профілю хвилі на дошці.
Традиційним новорічним деревом вважається ялина, але сосна користується більшою популярністю: ця вічнозелена красуня дешевше, але зазвичай виглядає густіше і нарядно завдяки довгим голках. Вибирати сосну на свято потрібно уважно, щоб вона довго стояла зеленої, з міцними свіжими голками, виливала приємний хвойний запах.

Новорічна сосна

Жива сосна - не тільки відмінне новорічну прикрасу для квартири або будинку, а й чудовий спосіб зробити свято більш запам'ятовується, чарівним і гармонійним. Штучна ялинка має безліч переваг, але не володіє такою здатністю створювати атмосферу Нового року. Сосну часто воліють їли з кількох причин: по-перше, вона дешевша, по-друге, довгі голки роблять її крону гущавині й розлогі, а по-третє, свіжозрубана сосна коштує на тиждень довше їли. Якщо купити свіже дерево, воно простоїть три-чотири тижні, перш ніж почне скидати пожовклі голки. Гарна новорічна сосна повинна мати прямий і досить товстий стовбур, який добре прихований за густими гілками: чим частіше вони ростуть від стовбура, тим краще. Голки можуть мати різні відтінки: від яскраво-зеленого до сизо-блакитного, ніж свіже та насиченим колір, тим краще. У красивого новорічного дерева повинна бути рівна, акуратна крона без помітної асиметрії і виражена верхівка.
Бажано, щоб сосна з усіх боків виглядала красивою, але якщо ви збираєтеся поставити її в кут в квартирі, то це необов'язково: недоліки дерева можна приховати, повернувши його потрібної стороною.

Як вибрати свіжу сосну?

При виборі сосни простіше орієнтуватися на вигляд: знайти відповідну за розміром, зелену, пряму, рівну і густу сосну. Але якщо не знати деяких секретів, можна придбати нехай красиве, але дуже недовговічне дерево, яке вже через тиждень втратить свій свіжий і ошатний вигляд.
Особливо важливі ці рекомендації для тих, хто купує новорічну сосну за тиждень або більше до свята.
Щоб переконатися в тому, що дерево зрізано недавно, подивіться на його зріз: він повинен бути однорідним за кольором, а якщо по краю помітна яскрава темна смужка, то це означає , що сосну зрубали давно, і вона може скоро обсипатися. Переконавшись в хорошому зрізі, візьміть дерево за стовбур і постукайте їм кілька разів по землі: якщо впало багато голок, це стара сосна. Пощупайте голки: вони повинні бути маслянистими, м'якими, невідь колючими, при згинанні свіжі голки не ламаються, а еластично гнуться, видаючи насичений хвойний аромат. Спробуйте зігнути і гілки, вони теж не повинні з тріском ламатися. Огляньте ствол дерева: він повинен бути рівним, без наростів, цвілі і грибків, з невеликими крапельками смоли. При виборі враховуйте розмір вашої квартири або будинку: сосни, на відміну від ялин, дуже розлогі і вимагають багато місця. Як правило, на вулиці дерева виглядають менше, ніж в приміщенні, тому при покупці складно уявити, як новорічна красуня буде виглядати в кімнаті. Заздалегідь продумайте, куди ставити сосну, і визначитеся з висотою і шириною дерева.