Як дати дитині активоване вугілля. вугілля активоване дітям інструкція.

Активоване вугілля є в аптечці практично кожної сім'ї, адже саме він виручає і дорослих, і дітей у випадках отруєння і при багатьох інфекційних захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Незважаючи на те, що активоване вугілля відноситься до безпечним препаратів, перед тим, як дати його дитині, порадьтеся з педіатром або зателефонуйте в службу швидкої допомоги і уточніть дозування.
Вам знадобиться
  • - Активоване вугілля;
  • - кип'ячена вода.
Інструкція
1
Препарат в таблетках або у вигляді водної суспензії приймається всередину. Дозування активованого вугілля залежить від ваги і віку дитини. Для приготування суспензії необхідну кількість таблеток вугілля розчиніть в половині склянки води. Дітям активоване вугілля призначають з розрахунку 0,05 г на кілограм маси тіла, прийом 3 рази на добу. Максимальна разова доза - до 0,2 мг на кожний кілограм маси тіла дитини. Курс лікування при гострих захворюваннях становить від 3 до 5 днів, до 14 днів - при алергії і хронічних захворюваннях. За рекомендацією лікаря через два тижні можна провести повторний курс.
2
У випадках гострого отруєння зробіть дитині промивання шлунка із застосуванням водної суспензії активованого вугілля, потім дайте 20-30 г вугілля всередину. При метеоризмі і порушеннях травлення вугілля давайте всередину 3-4 рази на добу по 1-2 г. Курс лікування в цьому випадку становить від 3 до 7 днів.
3
Пам'ятайте, що таблетки бувають різної ваги. Для зовсім маленьких дітей можна придбати активоване вугілля у формі гранул, пасти або порошку - такі ліки краще розчиняється у воді.
4
Врахуйте, що між прийомом активованого вугілля і прийомом їжі або інших ліків повинно пройти не менше двох годин. В іншому випадку активоване вугілля , взаємодіючи з лікарськими засобами, знизить їх всмоктування та ефективність лікування.
5
Якщо ви не помічаєте у дитини поліпшення самопочуття після прийому активованого вугілля, викликайте бригаду швидкої допомоги.
Зверніть увагу
До протипоказань для застосування активованого вугілля відносяться: гіперчутливість до препарату, виразкові ураження шлунково-кишкового тракту, шлункові кровотечі та ін. На період прийому активованого вугілля кал дитини, швидше за все, забарвиться в чорний колір, що в даному випадку не повинно турбувати родітелей.Актівірованний вугілля слід зберігати в сухому місці, щоб уникнути зниження його сорбційної здатності.