Як пов'язати закладку. в'язані закладки для книг.

Оригінальна в'язана закладка для книг, зроблена своїми руками, може послужити відмінним сувеніром для своїх близьких, друзів і подруг. Виконати її нескладно, необхідно лише вміти в'язати найосновніші петлі гачком: стовпчики без накиду, стовпчики з накидом, недов'язаний стовпчики і повітряні петлі.
Вам знадобиться
  • -20г тонкої яскравою бавовняної пряжі;
  • -крючок №2-2,5;
  • -пас контрастного кольору
Інструкція
1
Перший варіант в'язання закладкі.Первий ряд. Для початку зв'яжіть ланцюжок з парного кількості повітряних петель по довжині закладки. На 9-ій петлі від гачка зв'яжіть стовпчик з двома накидами і повітряну петлю. Пропустіть 1 петлю в основі і в другу петлю знову зв'яжіть 1 стовпчик з двома накидами і повітряну петлю. Продовжуйте в'язати аналогічним чином до кінця ланцюжка з повітряних петель - в'яжіть по одному стовпчику з двома накидами і повітряну петлю в кожну другу петлю підстави.
2
Другий ряд. Зв'язавши останній стовпчик, поверніть роботу навиворіт, зв'яжіть 3 петлі підйому. Виконуйте стовпчики з накидом на стовпчиках з двома накидами і повітряних петлях попереднього ряду. Коли дійдете до ланцюжка з 8-ми петель, в'яжіть так: на двох петлях ланцюжка зв'яжіть по одному стовпчику з накидом. На третій петлі зв'яжіть 3 стовпчики з накидом. Далі знову на двох петлях підстави зв'яжіть по одному стовпчику з накидом, а в третю петлю - 3 стовпчики з накидом. В двох решти петлях ланцюжка зв'яжіть по одному стовпчику з накидом. Поверніть роботу стовпчиками вниз і продовжуйте в'язати стовпчики з накидом на звороті початковій ланцюжка з повітряних петель. Закінчите ряд.
3
Третій ряд. Поверніть в'язання, зробіть 3 підйомні петлі. На другій петлі підстави зв'яжіть рогатку з стовпчиків з накидом: 1 стовпчик з накидом, колечко з трьох повітряних петель, 1 стовпчик з накидом. В'яжіть такі рогатки в кожну 3-ю петлю попереднього ряду. На повороті закладки в'яжіть рогатки на кожній другій петлі підстави.
4
Другий варіант в'язання закладкі.Первие два ряди в'яжіть аналогічно першому варіанту. Закінчите другий ряд, поверніть вязаніе.Третій ряд. Зв'яжіть 3 петлі підйому і ще 4 повітряні петлі. На другій петлі підстави зв'яжіть недов'язаний стовпчик з накидом - НЕ пров'язуйте останню петлю - залиште її на гачку. На 4-ий і на 6-ий петлях підстави теж виконайте по одному недов'язаний стовпчику з накидом. Потім всі петлі, що знаходяться на гачку, пров'яжіть відразу, в один прийом. Вийшов пучок з трьох стовпчиків з накидом на 2-ий, 4-ий і 6-ий петлі підстави.
5
Потім зв'яжіть 4 повітряні петлі і другий пучок з трьох стовпчиків з накидом. Перший стовпчик другого пучка в'яжуть на тій же петлі, що і останній стовпчик першого пучка. Продовжуйте в'язати таким чином до повороту. На повороті між пучками в'яжіть ланцюжок з 5-ти повітряних петель, а недов'язаний стовпчики пучка в'яжіть на кожній петлі підстави.
6
Закінчення вязанія.Закончіте ряд, затягніть нитку. Ображати. Між стовпчиками з двома накидами простягніть тасьму або пов'язану смужку контрастного кольору.