Як відчистити мазут.

Мазут - це вторинний продукт після переробки нафти. Має темний колір, специфічний нафтової запах. У своєму складі містить жирні олії і смоли, погано змивається і відпирається. Для його видалення з будь-яких поверхонь і тканин потрібно використовувати спеціальні засоби та докласти чимало зусиль.
Вам знадобиться
 • - бензин;
 • - розчинник;
 • - уайт-спірит;
 • - ацетон;
 • - чистячі засоби;
 • - миючі засоби;
 • - пральний порошок;
 • - скипидар;
 • - нашатирний спирт;
 • - крохмаль;
 • - харчова сода;
 • - акустична сода;
 • - губка.
Інструкція
1
Ніколи не використовуйте для видалення мазуту солярку. Мазут ви, можливо, видаліть, але запах солярки доведеться відпирати і вивітрювати дуже довго.
2
Для видалення мазуту з будь-яких поверхонь і тканин використовується звичайний бензин. Обробіть потрібну поверхню або тканину, потім тканина просто ретельно виперіть, а поверхні вимийте за допомогою синтетичних миючих засобів.
3
Другий варіант. Обробіть поверхню або тканину розчинником або уайт-спиритом. Вони справляються з будь-якими жирними плямами і легко видаляють рідкі смоли, а саме такий склад і має мазут. Для використання будь-якого засобу нанесіть його на поверхню або плями на тканині за допомогою губки, залиште на 30-40 хвилин. Тканина виперіть з великою кількістю порошку, поверхня промийте миючими та миючими засобами.
4
Також чудово справляється з плямами від мазуту ацетон. Для використання змочіть потрібну поверхню, потім обробіть за допомогою миючих засобів.
5
Якщо мазут глибоко в'ївся в робочий одяг, розведіть в тазу склад з акустичної соди, замочіть одяг на 2:00, прополощіть, виперіть в пральній машині з порошком. Такий спосіб допоможе відіпрати всі мазутні плями, чого не скажеш про звичайний спосіб прання.
6
Ще один спосіб впоратися з мазутом - це приготувати склад з харчової соди, крохмалю, нашатирного спирту і скипидару. Для приготування змішайте дві столові ложки соди з двома столовими ложками крохмалю, додайте чайну ложку скипидару і чайну ложку нашатирного спирту, ретельно розмішайте, нанесіть на забруднення, залиште до повного висихання і промийте за допомогою миючих засобів або виперіть виріб.
7
Кошти, одержані із високоактивного бензину, відмінно справляються з мазутними плямами. Для використання нанесіть на мазутні плями, залиште на 2-3 години, виперіть тканину або промийте поверхню.
Корисна порада
Якщо жоден спосіб не приніс результатів, що дуже малоймовірно, зверніться в хімчистку.
Плями від мазуту на одязі нічого, крім жалю не приносять. До того ж, від них дуже важко позбутися, а універсальний плямовивідник ще не винайшли. Але все ж існує кілька ефективних способів видалення плям від мазуту.
Інструкція
1
Спеціальні засоби на основі високоактивного бензину. Почніть обробку тканини з країв, пляма не повинно розповзатися. Після чищення ретельно простягає річ з порошком для серйозних забруднень.
2
За допомогою ватного диска нанесіть на пляма мазуту евкаліптова олія. Втирайте засіб до повного зникнення забруднення. Потім добре простягає одяг.
3
Використовуйте солярку або бензин. Спочатку обробіть брудне місце маслом або маргарином. Потім просочіть ватний диск одним з розчинів (солярки чи бензину) і ретельно втирайте в пляму. Намагайтеся проводити процедуру швидко і в добре провітрюваному приміщенні, так як паливо має властивість моментально випаровуватися.
4
Покладіть під одяг папір, який добре вбирає. Пройдіться кілька разів гарячою праскою по речі. Значна частина мазуту залишиться на папері. Що залишився мазут видаліть за допомогою щітки і евкаліптової олії.
5
Скористайтеся каустичною содою (ви зможете її знайти в магазинах господарських товарів у вигляді порошку). Заперіть річ з мазутним плямою спочатку в розчині соди, а потім в порошку.
6
Купуйте спеціальний засіб для автомобілів. Воно видаляє різні види плям з поверхні машини, в тому числі виведе і пляма мазуту. Речовина дбайливо ставиться до фарби, так що ви не побачите бляклих плям після обробки тканини.
7
Чайну ложку білої глини і чайну ложку сухого крохмалю змішайте з декількома краплями нашатирного спирту і скипидару. Ввітріть отриману суміш в пляма мазуту і залиште до висихання. Потім щіткою обробіть забруднене місце. Якщо пляма не віддалилося до кінця, виконайте процедуру очищення знову.
8
Якщо жоден з перерахованих вище способів не допоміг позбутися плями, зверніться в хімчистку.
Зверніть увагу
Майте на увазі те, що мазут сильно в'їдається в тканину. Тому обробіть одяг як можна швидше.