Як вибрати барометр.

Оскільки ртутними барометрами , за допомогою яких виробляв свої досліди Торрічеллі, в побуті ніхто не користується, їм на зміну прийшли так звані барометри-анероїди. Але часом, після дзвінка на метеостанцію, виявляється, що їх свідчення сильно відрізняються від еталонних. Тому при виборі барометра потрібно враховувати його надійність, параметри регулювання і якість збірки.
Вам знадобиться
  • викрутка, еталонний барометр
Інструкція
1
При виборі барометра-анероїда насамперед зверніть увагу на регулювальний гвинт, який найчастіше розташований на задній кришці корпусу приладу. Якщо він розташований не на одній осі з центром отвору під нього, то можна гарантувати, що металева коробка з відкачати повітря, яка є датчиком тиску, перекошена, і показання барометра будуть спотворені. Це може призвести до порушення герметичності анероїда, що повністю виведе барометр з ладу.
2
Переверніть барометр шкалою до себе. В її центрі, як правило, видно тризуб механізму. При показаннях приладу 750 мм рт. ст. всі зуби цього умовного тризуба повинні бути паралельні між собою. У цьому випадку можна говорити про те, що стрілка встановлена правильно і не збилася щодо механізму барометра.
3
Уважно огляньте шкалу барометра. Всі осі механізмів, а також термометра, якщо він є в барометрі, що буває дуже часто, повинні знаходитися на одній прямій. Це означатиме, що шкала барометра НЕ провернулася відносно корпусу.
4
Щоб вирішити останні дві проблеми, зніміть скло барометра і проверніть шкалу приладу, щоб його показання збігалися з еталонним барометром. Після цього анероїд буде працювати нормально. Якщо барометр в силу якихось причин збився, підрегулюйте його спеціальним гвинтом за допомогою викрутки.
5
А от у тому випадку, коли механізм перекошений, акуратно розберіть барометр, і встановіть його механізм в правильному положенні за допомогою коректування спеціальних важелів, які знаходяться всередині механізму, попередньо послабивши кріплення анероїда. При цьому потрібно бути дуже акуратним, щоб не пошкодити чутливий механізм або цілісність анероїда (металевої гофрованої коробки з відкачати повітря). У цьому випадку барометр можна буде тільки викинути.
Барометр - ртутний прилад, винайдений ще в1644 році і досі використовується для визначення атмосферного тиску. Ртутні барометри вважаються найбільш точними, вони використовуються на метеостанціях. У домашніх умовах зазвичай достатньо механічного барометра.
Інструкція
1
Анероїд - один їх видів барометрів. Цей прилад являє собою механічний барометр, який працює без використання рідини (ртуті). Усередині циліндричної «коробки» розташовується підставу, зроблене з гофрованого металу. Там створено розрідження, через що при зміні атмосферного тиску змінюється розмір «коробки». При підвищенні тиску «коробка» збільшується в розмірах, при зниженні - зменшується. При цьому її розміри безпосередньо впливають на рух пружини, яка через систему важелів переміщує стрілку, що вказує на шкалу вимірювання тиску. У домашніх умовах, як правило, використовуються саме такі види барометра.
2
Якщо ваш домашній барометр показує результати, відмінні від заявлених в прогнозі погоди по телебаченню або в інтернеті, не поспішайте панікувати і вважати свій прилад несправним. Справа в тому, що атмосферний тиск міняється залежно від географічних координат: метеостанція знаходиться далеко від вашого будинку і тиск дійсно може незначно відрізнятися. Крім того, слід пам'ятати, що атмосферний тиск розрізняється залежно від висоти над рівнем моря в пропорціях 1 атм. водного стовпа = 10 метрам, так що врахуйте і поверх, на якому ви живете.
3
Як не дивно, перевірити роботу барометра і анероїда можна тільки в сусідстві з іншими приладами для вимірювання тиску. Розташовуючись поруч, вони будуть показувати однакове значення на шкалі атмосферного тиску. Так що їдьте зі своїм засмучені приладом в магазин з продажу барометрів або на найближчу метеостанцію.
4
Порівнюючи результати машин для визначення тиску, врахуйте різницю в показниках. Якщо ваш прилад показує тиск невірно, не варто списувати його в непридатність. Просто заміряйте, на скільки одиниць за шкалою розрізняються дані обох барометрів. Наступного разу, визначаючи атмосферний тиск, просто додавайте або віднімайте до результату похибка показників вашого приладу.