Як знайти максимальний елемент масиву. Як знайти найменший елемент масиву.

Пошук найбільшого або найменшого значення в масиві - завдання, яке зустрічається в програмуванні дуже часто. А оскільки найбільш поширеними мовами програмування стосовно до інтернету на сьогодні є серверний мова PHP і клієнтський мову JavaScript, то нижче наведено кілька варіантів вирішення цього завдання саме для цих мов.
Інструкція
1
Організуйте перебір всіх елементів масиву, порівнюючи значення кожного наступного з попереднім і запам'ятовуючи максимальне значення в окрему змінну. На мові PHP відповідний блок коду може виглядати, наприклад, так - спочатку визначте масив: $ values = array (14, 25.2, 72, 60, 3); Потім надайте окремої змінної значення першого елемента - воно до початку перебору елементів буде вважатися максимальною: $ maxValue = $ values [0]; Організуйте цикл, порівнюючи раніше запомненное значення з поточним. За результатами порівняння запам'ятовуйте або пропускайте поточне значення: foreach ($ values as $ val) if ($ val> $ maxValue) $ maxValue = $ val; Виведіть виявлене максимальне значення: echo $ maxValue;
2
На мові JavaScript цей же алгоритм може бути реалізований, наприклад, таким кодом:
3
Однак організовувати перевірку самостійно немає необхідності, так як більшість мов програмування мають вбудовані функції, які це зроблять за вас. Наприклад, на мові PHP можна використовувати функцію сортування елементів масиву спаданням rsort. Відповідний код для масиву, використаного в першому кроці, може виглядати, наприклад, так:
4
Для мови JavaScript найпростіше скористатися методом max об'єкту Math, передавши йому масив як аргумент за допомогою іншого методу - applay. Наприклад, таким кодом:
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=r-fW36g1qbw
Якщо обмежитися тільки прикладним аспектом знаходження максимального елемента масиву, тобто не прив'язувати цю операцію до правил, що накладається якимось конкретним мовою програмування, то найпростіше скористатися для вирішення завдання табличним редактором Excel зі складу пакету програм Microsoft Office. Його можливостей цілком достатньо для роботи з масивами даних, обсяг яких не вимагає для обробки застосування програмування.
Інструкція
1
Запустіть табличний редактор і завантажте в нього масив даних, максимальний елемент якого потрібно знайти. Якщо вихідні дані не зберігаються у файлі якого-небудь з «рідних» форматів Microsoft Excel (xls, xlsx і т.д.), то можна, наприклад, зберегти їх у форматі csv-файлу - Excel має гнучкі налаштування для розбору даних в таких файлах. А можна просто скопіювати дані масиву в текстовому форматі і вставити в порожню сторінку табличного редактора. Щоб помістити дані в колонку кожен елемент масиву має бути в окремому рядку, а для розміщення їх в осередках одного рядка роздільником повинен бути знак табуляції.
2
Клацніть порожню клітинку, в якій ви хочете побачити індекс максимального елемента масиву, а потім натисніть піктограму «Вставити функцію», вміщену лівіше рядки формул над таблицею. У випадаючому списку «Категорія" діалогового вікна виберіть рядок «Посилання та масиви» і в переліку функцій виберіть «ПОИСКПОЗ», а потім натисніть кнопку «OK».
3
Введіть функцію, що здійснює пошук максимального елемента в полі «шукане_значення» - MAKC (). Потім встановіть курсор між дужок цієї функції і вкажіть колонку, що містить введені вами значення масиву. Для цього просто клацніть заголовок цієї колонки. В полі «Просматріваемий_массів» треба вказати цей же діапазон комірок, тобто клацніть той же заголовок ще раз. В полі «Тіп_сопоставленія» обов'язково поставте нуль, а потім натисніть кнопку «OK». Excel знайде максимальне значення у вказаному діапазоні осередків і відобразить номер рядка, який і буде індексом максимального елемента в масиві.
4
Міняйте, якщо це необхідно, дані масиву - введена вами формула буде виробляти повторні обчислення після кожної такої зміни, показуючи індекс максимального елемента після внесених змін.