Як скласти план ділянки.

Збулася ваша мрія, ви стали власником садового ділянки або заміського будинку. Вам хочеться робити все одразу: садити квіти, будувати альтанку, викопувати пісочницю для дітей. Не варто поспішати. Перш ніж починати масштабну роботу, вам ретельно потрібно з планувати місцерозташування всіх об'єктів. Для цього візьміть олівець, папір, підключіть фантазію і вперед.
Вам знадобиться
  • - геодезичний план із зазначенням трас підземних комунікацій (газо- і водопроводу, каналізації) і рівня грунтових вод
Інструкція
1
Визначте форми і розміри ділянки . Чим більше ділянка, тим цікавіше вийде у вас планування. Незалежно від форми ділянки , маючи на наявність добре розвинену фантазію, на ньому можна розташувати всі бажані об'єкти і він буде відрізнятися своєю нестандартністю. Якщо ділянка невелика, не слід захаращувати його дрібними деталями, ще більше зменшуючи його візуально.
2
Сформулюйте для себе призначення ділянки : чи буде це дачну ділянку з городом, може в майбутньому ви плануєте побудувати там будинок або ви хочете облагородити територію і продати ділянку дорожче. Залежно від цього, потрібно визначитися з кількістю об'єктів, які ви хочете розмістити на ділянці. Найчастіше це будинок, баня, туалет, сарай, декоративні квітники, сад, город, газон, майданчик для дітей, доріжки для ходіння тощо.
3
Намалюйте план ділянки сьогодні, такий як він є. Позначте кордону, розташування транспортної розв'язки і всі об'єкти, які є ділянці: будівлі, посадки, водопровідні лінії, центральна каналізація і багато іншого. Якщо ділянка нерівний, слід вказати схематично напрямок ухилу. Все має бути скрупульозно виміряна і нанесено на план ділянки .
4
Нанесіть на план всі бажані об'єкти. При цьому потрібно враховувати санітарні норми і правила, взаємозв'язок об'єктів та їх взаємний вплив. Так, наприклад, грядки на городі краще розташовувати на сонячній стороні, далеко від дерев, а плодові дерева і ягоди - так, щоб їм вистачало вологості, але при цьому коріння знаходилися далеко від ґрунтових вод, а також врахуйте розростання чагарників у майбутньому. Якщо ви думаєте побудувати на ділянці лазню, вам потрібно вирішити, де буде розташовуватися слив для води. Стічна яма і злив води не повинні знаходитися біля колодязя або свердловини з питною водою.
5
Зверніть увагу на особливості ландшафту. Якщо ділянка рівний, там можна посадити газон або зробити дитячий майданчик. Там, де багато нерівностей можна посадити альпійську гірку. Не квапся викорчовувати дерева, вони можуть не тільки прекрасно вписується в композицію загального вигляду ділянки , але і вдало доповнити її.
Зверніть увагу
Враховуйте санітарні норми і правила.
Корисна порада
При нестандартному ділянці з нерівностями, скористайтеся послугами ландшафтного дизайнера, він допоможе вам приховати видимі недоліки грунту.