Як гнути арматуру. гнути арматура в кутах.

При будівництві споруд досить часто доводиться різати і гнути метал, наприклад, арматуру . Тому жодне сучасне виробництво не обходиться без обладнання для гнуття. Зігнути металевий прут вручну досить складно, а ще складніше надати арматурі пряме положення. Отже, яким же способом можна зігнути метал?
Вам знадобиться
  • Гнучкий верстат
Інструкція
1
Ознайомтеся з видами згинальних верстатів. Вони бувають різними в залежності від виду матеріалу, що підлягає сгибанию і від розміру заготовок. Різною може бути і технологія роботи на верстаті. Для роботи з арматурою підійдуть трубогиби або спеціальні верстати для згинання арматури. Відрізняються верстати і по конструкції використовуваного приводу.
2
Якщо ваші роботи не пов'язані з широкомасштабним виробництвом, виберіть ручний гибочний верстат. Такі пристрої найбільш популярні, хоч і володіють досить скромними можливостями. Ручний станок якнайкраще підходить для застосування в дрібному виробництві або в домашніх умовах. До того ж він простий у використанні і доступний за ціною.
3
Якщо вас чекає виготовляти складні металеві конструкції зі зміною кута згину, зупиніть вибір на гідравлічному гибочном верстаті. Такий верстат дозволяє гнути арматуру більш якісно, при цьому на поверхні заготовки не з'являються складки і злами, викликані напругою металу. Такий верстат дозволяє задати кут до 180 градусів.
4
Перед тим як приступити до згинання арматури, врахуйте, що різні частини виробу будуть піддаватися розтягуванню і стисненню різною мірою. Частина внутрішніх волокон матеріалу розтягується, а інша частина при цьому звужується. Для виконання правильного і якісного вигину точно визначте розміри заготовки.
5
Параметри роботи більшості згинальних верстатів не відрізняються. Закріпіть оброблювану частину в верстаті, використовуючи притискну балку. Потім в роботу вступає гибочная балка - вона надає арматурі необхідну форму. Як бачите, процес згинання досить простий і не вимагає якої б то не було кваліфікації.
6
Якщо вам важко у виборі пристрою для згинання металу, скористайтеся послугами консультанта, який допоможе зробити необхідні розрахунки і підібрати те устаткування, яке відповідає вашим потребам.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OEjRi1QoG2s
Корисна порада
Додатковий джерело: «Будуємо самі дерев'яний будинок», П. Юрмалайнен, 1992.