Як пересадити кедр. Як правильно висадити на дачі кедр.

Кедр на даний момент є одним з найпоширеніших дерев. Його часто вирощують садівники. Часто виникає потреба в пересадці кедра. Однак не кожен садівник знає, як правильно проводити дану операцію.
Інструкція
1
На даний момент, найчастіше садівники пересаджують дерева із земляною грудкою. Даний спосіб може бути застосований і для хвойних крупномірів. Хвойники вважаються досить примхливими деревами, тому пересадку вони переносять дуже болісно. Від вас вимагається знизити до мінімуму можливий шкоди. Якщо ви вирішили посадити в своїй ділянці кедр, то обов'язково враховуйте деякі правила. Головним правилом є максимальне збереження земляного кома.
2
Сибірський кедр має вельми крислату кореневу систему. Вона розташовується поруч з поверхнею грунту і значно ширше крони. Саме тому провести розрахунок діаметра розкопу дуже важко. Дані дії вкрай необхідні. Справа в тому, що харчування сибірського кедра йде по дрібних, мичкова корінцях, які розташовуються по периферії кореневої системи. Мичкова корінці дуже повільно ростуть і легко ламаються. Лопатою випадково можна зрізати коріння, що призведе до загибелі кедра. Саме тому викопувати потрібно вкрай обережно, щоб не сталося пошкодження кореневої системи.
3
Найкраще виконувати пересадку кедра, коли йому близько 5 років. Саме в цей час у нього є стовбур, який не ширше 2 сантиметрів у діаметрі, а висота не більше 1 метра. У такого дерева є цілком транспортабельний земляний кому.
4
Спробуйте уявити, який розмір і вагу матиме земляний кому у зрілих і високих саджанців. Його зовсім не реально зберегти при транспортуванні та посадці. Відбуватиметься висихання землі та осипання разом з корінцями. Великі коріння будуть оголятися, що в будь-якому випадку приведе до ослаблення всього дерева. Відзначимо, навіть кедри, які вирощені штучно, можуть важко адаптуватися до нової місцевості. Саме тому необхідно купувати відразу декілька кедрів у надійного постачальника, який дає гарантію на приживлюваність.