Як навчитися говорити тости.

Проголошення задушевних тостів під час застілля - одна з чудових російських традицій. На жаль, не всі з нас можуть похвалитися вмінням сказати короткий, влучний і запам'ятовується тост. Ви обов'язково впораєтеся з почесною роллю тости на найближчому святі, якщо підготуєтеся до цього заздалегідь.
Інструкція
1
Якщо тост дуже багато для вас значить (наприклад, він адресований вашої кращої подруги, що виходить заміж), але ви соромитеся виступати перед великою кількістю людей, варто пройти навчання на курсах ораторського мистецтва, адже тост - це різновид публічного виступу. Після такого тренування невпевненість при проголошенні тосту може зникнути назавжди. Звичайно, такий спосіб придасться, тільки якщо у вас достатньо часу до майбутнього торжества.
2
Складіть кілька варіантів тосту заздалегідь і продумайте їх проголошення перед дзеркалом або близькою людиною. Різні варіанти промови придадуться в разі, якщо хто-небудь, що говорить до вас, встигне вимовити схожі фрази.
3
Можна взяти за основу вже готовий тост, наприклад, зі спеціальних збірників, але неодмінно додайте в нього щось від себе, інакше слова прозвучать нещиро. Хороший тост повинен бути коротким (не більше 1-3 хвилин) і відповідним конкретного випадку, а його зміст - зосередженим на винуватця торжества.
4
Для виголошення тосту безпосередньо на торжестві обов'язково встаньте - це приверне до вас увагу присутніх. Також можна зустрітися поглядом з кількома гостями. Якщо це доречно, можна пожартувати.
5
Перед початком тосту глибоко вдихніть, це допоможе зняти зайву напругу. Можна уявити, що ви вже виголосили промову, причому дуже вдало, а з цим відчуттям починати говорити. Обов'язково посміхайтеся (якщо тільки ви зібралися не за трагічним приводу).
6
Якщо вам все ще важко впорається з хвилюванням, спробуйте такий незвичайний прийом: уявіть, що за столом зібралися сліпоглухонімі люди, які не можуть побачити ваших переживань, або маленькі діти, серед яких ви - єдиний авторитетний дорослий. Пам'ятайте, що більшість тостів хвилюється перед проголошенням тосту, і це нормально.
7
Промовляючи тост, говорите короткими реченнями, розбірливо і з виразом. Якщо тост адресований конкретній людині - говорите, дивлячись йому в очі, а якщо всім присутнім - обводьте поглядом їх.
Зверніть увагу
Як правило, тости говорять не частіше, ніж раз на 10-15 хвилин, а право сказати перший тост належить господареві застілля. Недоречно критикувати у тості недоліки кого-небудь. Не слід говорити про тих, кого ніхто, крім вас, за столом не знає. Не варто також брехати або відверто лестити винуватцю торжества. Краще підберіть слова, які порадують його, але залишаться при цьому правдою.
Тост - це маленьке, але досить яскраве і запам'ятовується публічний виступ. Після банкету ваші поздоровлення можуть розійтися на цитати, а можливо, їх і запросто забудуть. Як залишити в пам'яті гостей яскравий слід від урочистої промови і не допустити при своєму виступі позіхання і глузливий погляд у присутніх, допоможуть декілька порад.
Інструкція
1
Гучність. Зробити успішної урочисту промову допоможе гучний і впевнений тембр голосу. Якщо ви звикли розмовляти тихо, і ораторське мистецтво вам не близько, слід потренуватися над мовним апаратом. Вивчіть кілька скоромовок, розмовляйте голосніше зі своїми близькими. Зайдіть в тихе місце (ліс, ванна) і вдосталь покричіть, щоб почути власний голос і не злякатися його звуку. Адже виголошений тихо тост ризикує бути почутим лише самим «оратором», а гості і сам іменинник так і не зрозуміють, за що вони піднімають келихи.
2
Стислість. Не слід затягувати тост на десяток хвилин і більше. Для голодних гостей хвилини здадуться годинами, і вони не тільки втомляться вас слухати, а й почнуть дратуватися від тосту-моралізаторство. Оптимальний час для виголошення промови - близько двох хвилин. Не потрібно розтягувати слова, попутно згадуючи, що далі вимовити. Ви повинні заздалегідь підготувати і вивчити мову, щоб з ваших уст вона звучала жваво, живо і бажано, з почуттям гумору.
3
Концепція мови. Вам необхідно завчасно скласти структуру вітальній промові, тобто знати, що і за чим слід, які слова потрібно вжити, на що посилатися і яким зробити фінал виступу. Ефектно виглядає тост у формі анекдоту або цікавою притчі. Завуальоване привітання в оригінальній формі гуморески або афоризму запам'ятається слухачам і справить на них сприятливе враження від оратора.
4
Фінал. Завжди запам'ятовуються заключні слова у тості, тому потрібно добре продумати кінцівку вітальній промові. Останні слова - заклик підняти келихи, отже, необхідно оригінально підвести свій монолог до початку дзвону святкових фужерів.