Як покрити шифером дах.

Шифер є недорогим і легким в монтажі покрівельним матеріалом. У нього низька теплопровідність, висока морозостійкість і хороша стійкість до несприятливих впливів зовнішнього середовища. Покрівля, покрита шифером , буде служити кілька десятків років.
Вам знадобиться
  • - спеціальний різак;
  • - циркулярна пила;
  • - свердло;
  • - спеціальний шаблон;
  • - дриль;
  • - спеціальні цвяхи;
  • - стрічка ущільнювача;
  • - бітумна стрічка;
  • - жерстяної профіль;
  • - силіконова змазка.
Інструкція
1
Обробку хвилястих азбестоцементних листів можна виконувати за допомогою спеціального різака. Також для цієї мети може бути використана циркулярна пила. Перед тим, як виконувати розпилювання, необхідно на поверхні зробити спеціальний паз. Саме по ньому потім проводиться додаткове перегинання. Для того щоб закріпити матеріал, потрібно зробити отвори за допомогою свердла, діаметр якого дорівнює 6 міліметрів. Найкраще скористатися спеціальним шаблоном. Свердло в цьому випадку не буде злітати при роботі.
2
Крок у лати повинен бути рівний приблизно 900 міліметрів. Діаметр ж повністю залежить від того, який інтервал мають крокви. Лати можна кріпити за допомогою цвяхів. На всіх з'єднаннях забивається по три цвяхи. Після того, як слеги добре закріплені на шифер, необхідно підняти їх на дах. У цій справі в будь-якому випадку знадобиться додаткова установка. Розмітку місця кріплення найкраще виконувати по верхньому правому кутку готового листа. Встановлювати лист необхідно з нижнього лівого кута. Ряди потрібно класти вертикально, направлено до коника. Інші ряди повинні бути укладені таким чином, щоб край плит збігався з монтажною розміткою. Розмітку необхідно наносити прямо на слеги.
3
Для кріплення шиферу найкраще використовувати спеціальні цвяхи. Відрізняються вони від звичайних цвяхів гумовою шайбою. Якщо існує необхідність в ущільненні, то застосовується стрічка ущільнювача. У коника лист можна закріпити на опорну дошку. Зробити ущільнення можна за допомогою бітумних самоклеючих стрічок, бляшаного профілю і силіконової змазки. Виконане таким чином ущільнення не дасть снігу і дощової вологи проникати під коньковую черепицю.
4
Перед тим, як покривати дах шифером , потрібно розкласти листи. Далі необхідно розрахувати їх відносно торцевого карниза. На шифері гребінь хвиль повинен бути у торцевого карниза.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FPHHSmEA7Wk
Шифер дуже міцно увійшов у сучасне будівництво. Цей простий в монтажі, досить міцний і недорогий матеріал зайняв своє місце на ринку покрівельних матеріалів. Але при всіх позитивних якостях і популярності він досить крихкий і при сильному ударі може розколотися.

Чим свердлити шифер

У будівництві застосовуються кілька видів шиферу: природний - дуже твердий і міцний, має кілька різновидів; Азбестовмісні - найпопулярніший і дешевий; м'який шифер - маловідомий, але останнім часом все більше користується попитом; пластиковий - дуже легкий і еластичний, використовується для покриття беседок.Шіфер в залежності від виду застосовується в будівництві комплексів, виробничих приміщень, в монтажі стінових сендвіч-панелей, а також будинків, дач, гаражів. При кріпленні шиферу часто виникає питання, що використовувати для кріплення і чим його просвердлити. Досвідчені фахівці рекомендують використовувати дриль від хорошого виробника і кілька варіантів сверел. Побідитові свердло дуже швидко сточується, і його доводиться часто міняти. Досить добре свердлити отвори при використанні свердла по металу. Кращі результати показує робота алмазними свердлами із загостреним наконечником, у продажу вони називаються свердла для керамічної плитки. Для роботи їх потрібно мати кілька штук, тому що при кожному свердлінні діаметр отвору буде зменшуватися і доведеться міняти свердло. Між свердліннями час від часу треба робити паузи, для того щоб свердел не перегрівалося і охололо. У хвильовому шифері, для того щоб лист не тріснув, отвори для кріплення робляться звичайним дрилем на гребені хвилі. Діаметр використовуваного свердла повинен бути на 1-2 мм більше діаметру цвяха, а відстань між отворами - 80-100 мм від нижньої кромки. Щоб свердло під час роботи не зісковзнула, використовують шаблон. Розмітку отворів виконують на аркушах в заводській упаковці.

Варіанти кріплення шиферу

Існує безліч варіантів кріплення шиферу. Для того щоб прибити шифер, застосовують шиферні цвяхи, вони дуже добре пробивають і не ламають його. На відміну від звичайних цвяхів мають різнокольорові капелюшки більшого діаметра. Набагато міцніше цвяхів є шиферні саморізи. Вони зроблені із загартованої сталі, не іржавіють, мають різну довжину і головки з шестигранною формою під гайковий ключ або проріз для викрутки. Шурупи використовуються гострі і у вигляді свердла, з шайбами для ущільнення. При використанні шурупів доведеться використовувати дриль для свердління шиферу в місцях, де будуть кріплення. Якщо кінець шурупа гострий, можна обійтися без дриля, вкрутити шуруп ключем або викруткою.