Як зробити настінну полицю.

Практично будь-якій людині хочеться, щоб його будинок був оригінальним, неповторним і точно відповідає смаку і пристрастям господаря. Ніщо не зрадить вашому будинку індивідуальності більше, ніж деталі інтер'єру, виготовлені своїми руками. Щоб досягти цього, потрібно зовсім небагато часу і зусиль.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні дошки з обробленими краями;
  • - фарба для дерева;
  • - кисть;
  • - 2 шматки шпагату з пеньки або сизалю діаметром 3 см ;
  • - тонкі дерев'яні палички;
  • - саморізи;
  • - шуруповерт;
  • - дриль;
  • - два анкера.
Інструкція
1
Візьміть чотири дошки і просвердлите в кожному з кутів отвори, відповідний діаметру шпагату. Отвори всіх дощок повинні бути симетричні.
2
Пофарбуйте полку в бажаний колір і дайте їй просохнути. Якщо ви плануєте зробити полку під квіти, то необхідно додатково покрити її лаком.
3
Візьміть один шматок шпагату і вставте його в отвір, що знаходиться в правому кутку фасадної частини нижньої полиці. Простягніть шпагат через отвір і вставте в правий кут фасадної частини другої полиці, потім - третій і четвертій. Залиште зверху вільну частину шпагату, необхідну для підвішування полки. Вставте шпагат в лівий верхній кут останньої (верхньої) полки і протягніть через всі полки зверху вниз.
4
Повторіть всі операції із задньою, прилеглій до стіни частиною полки.
5
Перевірте положення полиць і їх висоту. Зауважте вільні краї шпагату «морським» вузлом.
6
Візьміть дерев'яні палички і розріжте їх на відрізки. Вставте ці відрізки в шпагат в чотирьох місцях, під кожною з полиць. Це допоможе зафіксувати полки в потрібному положенні і не дасть їм «з'їжджати» по шпагату.
7
Вбийте в стіну міцний металевий гак і підвісьте на нього ваші полки. Можна також розглянути альтернативний варіант виготовлення настінних полиць. Особливо він підійде для створення полиць для книг.
8
Зробіть виміри і зробіть розмітку. Слід враховувати, що дві довгі дошки будуть визначати довжину вашої полиці, а дві короткі - висоту. У випадку з книжковою полицею визначати висоту слід, орієнтуючись на висоту книг.
9
Прикладіть короткі дошки до стіни і намітьте місця кріплень.
10
Зберіть полку за допомогою саморізів і шуруповерта.
11
При необхідності пофарбуйте полку і обклейте її краї кромочної стрічкою.
12
Прикрутите навіси на стиках дощок.
13
Просвердлите в заздалегідь зазначених місцях отвори і закріпіть полку за допомогою анкера.