Як встановити карти на нокиа.

Якщо у вас немає навігатора, але є телефон Nokia середнього класу, то вам пощастило. Доповнити його функцією навігатора можна або програмним, або програмно-апаратним способом. У другому випадку потрібно невеликий зовнішній блок навігаційного приймача.
Інструкція
1
Перед додаванням до телефону функції навігатора здійсните в його відношенні ряд підготовчих маніпуляцій. Підключіть у оператора доступ до інтернету через GPRS або 3G. Попросіть консультанта служби підтримки вислати вам настройки точки доступу (APN), розрахованої на роботу з інтернетом (Не WAP!). Дізнайтеся, чи є у вашого оператора у вашому регіоні послуга безлімітного доступу в інтернет, і скільки вона коштує. Якщо вартість вас влаштовує, обов'язково підключіть її. Здійснивши настройку, вимкніть та увімкніть телефон, а потім перевірте, чи діє послуга.
2
Подивіться в інструкції до свого апарату, або в його характеристиках, викладених в інтернеті, по-перше, на якій платформі він побудований - Series 40 або Series 60, а в другому випадку - також версію операційної системи Symbian. Крім цього, дізнайтеся, чи обладнаний апарат вбудованим навігаційним приймачем. Без внутрішнього або зовнішнього приймача деякі програми можуть визначати місце розташування за сигналами базових станцій, але настільки грубо, що для практичного застосування такої навігатор буде майже не придатний.
3
Якщо вбудованого навігаційного приймача в телефоні немає, придбайте готовий модуль - навігаційний приймач з інтерфейсом Bluetooth. Це - своєрідний ретранслятор: він приймає з супутника навігаційний сигнал, інтерпретує його, а потім, емулюючи COM-порт, передає текстову інформацію у форматі NMEA в ваш телефон знову по радіо - через Bluetooth. Апарат має вбудований акумулятор, тому тепер вам доведеться не забувати заряджати не тільки телефон, але і «шайбу» - так іноді називають такий приймач на жаргоне.Еслі ви звикли часто продавати свої старі телефони і міняти їх на нові, тепер ви зможете заощадити, всякий раз купуючи апарат без підтримки GPS: «шайба», куплена один раз, буде «передаватися у спадок» від одного телефону до іншого. До того ж, деякі дорогі зовнішні апарати сумісні з ГЛОНАСС, чого не забезпечують вбудовані приймачі жодної з моделей телефонів Nokia.
4
Оберіть, яким навігаційним додатком ви хочете користуватися на своєму телефоні. Якщо дозволяє обсяг картки пам'яті, встановіть відразу декілька. Ось основні з них: http://store.ovi.com/content/100493? ClickSource = homepage & pos = 11бесплатний трафік для Яндекс.Карт. Пам'ятайте, що в цьому випадку трафік буде безкоштовним тільки для спеціальної версії додатка, завантаженої з сайту оператора.
5
Скачайте версію програми для платформи вашого телефону. Якщо це - Series 40, помістіть JAR-файл в тут папку картки пам'яті, яка призначена для додатків. Якщо ж платформа телефону - Series 60, відповідний файл (з розширенням SIS або SISX, залежно від версії платформи Symbian) помістіть на карту пам'яті в папку "Others". Вставивши карту пам'яті назад в телефон, зайдіть диспетчером файлів в цю папку, виберіть файл, і почнеться установка програми. Підтверджуйте в її ходу всі запити, а в якості місця установки виберіть карту памяті.Еслі ви завантажили локальний картографічний файл, помістіть його в ту папку картки пам'яті, яка вказана в документації на програму.
6
Запустіть навігаційну програму, дозвольте їй доступ в інтернет. При використанні зовнішнього навігаційного приймача для сполучення з ним знайдіть відповідний пункт у меню програми (не в меню самого телефону!). З боку приймача підготуйте його до сполученню згідно інструкції до нього.
7
Розпочніть користуванню навігаційною програмою.
Зверніть увагу
Не користуйтесь імпровізованим навігатором під час водіння транспорту - на відміну від спеціалізованого, він для цього не пристосований.