Як утеплити старий дерев'яний будинок.

Старий дерев'яний будинок став швидко вихолоджувати, знадобилися роботи по його утепленню. Ремонт краще проводити в літню пору. Дерев'яні стіни добре просушені на сонці, температура і вологість стабільні, що важливо при проведенні фасадної ізоляції. Внутрішньо утеплення теж краще приготувати заздалегідь, перед настанням холодів.
Вам знадобиться
  • - утеплювач;
  • - пароізоляція;
  • - герметик;
  • - монтажна піна;
  • - антипірени;
  • - грунтовки проти цвілі;
  • - кисті і валики.
Інструкція
1
Утеплення чердакаНастеліте на горищне перекриття пароізоляцію з поліетилену, руберойду або толю. Насипте на неї шар із сипучих матеріалів, що утеплюють: керамзиту, шлаку, ековати або тирси з негорючими добавками. Товщина шару повинна бути близько 200 мм.
2
Залийте теплоізоляцію цементним стягуванням. Добре просушіть і застеліть дошками для ходьби. Не забувайте все обробляти протипожежними просоченнями.
3
Утеплення стін всередині помещеніяСніміте зі стін шпалери або декоративну обшивку. Обробіть очищені поверхні грунтовками глибокого проникнення проти грибка.
4
Перевірте всі кути і стики з підлогою та стелею на предмет отворів, з яких дме. Законопатьте великі діри монтажною піною або клоччям. Зробіть нову внутрішню обробку.
5
Утеплення старих оконДемонтіруйте наличники, відкоси та підвіконня зсередини будинок а. Вискобліте всі проміжки, де стикується рама зі стіною. Залийте свіжої монтажною піною. Просушіть. Зріжте зайве і поставте на місце всі зняті деталі оздоблення вікна.
6
Посадіть скла на силіконовий герметик, потім прибийте штапик і знову залийте герметиком. Ущільните рами.
7
Утеплення полаПокройте підлогу плівкою, яка затримає проникнення вологи. Укладіть зверху деревостружкові плити. Уникайте появи хрестоподібних швів. На зроблену основу настелите вбрання підлогове покриття. Таке утеплення мінімум на 10 см зменшить відстань між підлогою та стелею, що в старому будинок е може бути критично.
8
Якщо в сільському будинок е і так низькі стелі, то приділіть увагу стінам, вікнам і горищу, а на підлогу постеліть товстий килим.
9
Утеплення фасадаОбработайте зовнішню поверхню будинок а антисептиками і негорючими пропитками. Закладіть явні діри монтажною піною. Відстані між вінцями вичистіть наскільки можливо і законопатьте заново.
10
Зробіть обрешітку зовнішніх стін дерев'яним брусом, який промажьте антипиреном. Вставте в підготовлені осередки плити з мінеральною ватою або пінополістирольним утеплювачем. Закріпіть матеріал дюбелями. Зверху облицюйте сайдингом, цеглою або штучним каменем.