Як залучити фінансування.

Фінансування може знадобитися на будь-якому етапі розвитку бізнесу - як на етапах його створення, так і на етапах появи нових проектів, зміни його концепції. Двома самими звичайними і часто вживаними способами залучення фінансування можуть бути робота з банком (кредит) або з інвестором.
Інструкція
1
Щоб правильно вибрати оптимальний спосіб залучення фінансування, проаналізуйте поточний стан вашого бізнесу. Дайте відповідь на наступні питання: 1. скільки всього буде потрібно грошей для ваших потреб (для створення бізнесу, його ребрендингу, розширення та т.д.); 2. які кошти маються на це у вас; 3. через який час ви зможете повернути вкладені в ваш бізнес засобу; 4. які зараз є реальні можливості залучити фінансування (наприклад, відкрито рахунок у банку) .В залежності від відповідей на ці питання виберіть той спосіб, який вам найбільш підходить в даний момент.
2
Якщо ви зупинилися на тому, щоб взяти кредит у банку, підходите до вибору банку якомога більш обачно. Не довіряйте занадто агресивній рекламі того чи іншого банку. Знайдіть час і поспілкуйтеся з фахівцями найбільших і надійних банків. З'ясовуйте все необхідне саме з фахівцями, а не через інформацію, розміщену на сайтах.
3
Для отримання кредиту уявіть в банк документи вашого бізнесу і його засновників. Пакет документів, як правило, завжди включає в себе бухгалтерську звітність (зрозуміло, якщо бізнес уже ведеться), установчі документи юридичної особи, рішення, прийняті його засновниками за останній рік, бізнес-план. Найвищі вимоги до документів пред'являють іноземні банки, проте вони надійніше, і ставки по кредитах у них зазвичай менше. Після досягнення згоди оформите з банком кредитний договір.
4
Поширеним способом залучення фінансування також є пошук інвестора. Почніть його з визначення груп інвесторів, яких може зацікавити ваш бізнес. Чим більш розвинений бізнес, тим більше таких груп. Якщо ви тільки недавно стали підприємцем, розраховуйте в основному на знайомих або на бізнес-інкубатори.
5
Після того, як ви виберете декілька потенційних інвесторів, складіть до кожного з них лист з описом свого проекту і конкретними пропозиціями, що стосуються участі в ньому. Розішліть ці листи і переконайтеся, що адресати їх отримали.
6
Напевно хоч один потенційний інвестор відгукнеться на ваш лист і запропонує вам зустрітися для переговорів. До цієї зустрічі підготуйте презентацію про ваш бізнес. Вона повинна бути короткою, але інформативною, в ній важливо розповісти не тільки про продукт або послугу, але і про вашу команду, оскільки дуже багато що для інвестора залежить від команди, яка працює над проектом.
7
У випадку, якщо переговори увінчалися успіхом, оформите всі ваші домовленості в письмовому вигляді за допомогою інвестиційного меморандуму. Це документ, що включає в себе інформацію про умови фінансування, ваших зобов'язаннях перед інвестором і його зобов'язаннях перед вами.