Як зробити гірку.

Одне з исконно русских традиційних забав - це катання з гірки. Ще при Катерині II цей спосіб розваги отримав широку популярність, так як була створена найбільша крижана гірка в світі, протяжністю понад півтора кілометрів. Для того, щоб побудувати крижану гірку у себе у дворі, не потрібно величезного простору і фізичних навантажень.

Інструкція
1

Насамперед потрібно зібрати велику кількість снігу. Висота і довжина спуску гірки буде залежати тільки від вашого бажання. Оптимальною висотою можна вважати приблизно зріст людини - близько 180 см. Це досить високо, щоб набрати хорошу швидкість і отримати задоволення від катання, і досить не небезпечна, якщо випадково впасти в бік. Обов'язково переконайтеся, що кінець ската не буде виходити на проїжджу частину, щоб не піддавати життя дітей ризику і непотрібних судових разірательств.

2

Крім висоти так само має значення і кут нахилу спуску гірки. З підручників фізики і балістики відомо, що найкращий варіант - це кут у сорок п'ять градусів, так як буде максимальним розгін і безпеку ковзання. Так само слід подбати про сходинках з протилежного спуску боку гірки і зробити боки не рівно вертикальними, а під кутом хоча б у двадцять градусів відносно вертикальної осі. Це дозволить звести до мінімуму ймовірність травм при нещасному випадку.

3

Коли сніг зібраний, висота набрана, спуск сформований, щаблі вирізані, то потрібно утрамбувати сніг, так як при подальшому заливанні водою гірка дасть меншу усадку і збереже висоту і задані конфігурації. Довжину спуску ви можете вибирати самі. Після закінчення затоки гірки дайте їй хоча б ніч настоятися, щоб лід зміцнів і сніг схопився. І отримуйте задоволення.

Корисні поради

Можна гірку заливати як з шланга, так і відрами носячи воду. Перший варіант значно легше, і багато людей віддають перевагу саме йому.