Як зробити вінок на голову. Вінок на голову своїми руками.

Ніщо так не прикрашає дівчину, як природна свіжість і неповторні фарби живих квітів. Здавна дівчата-красуні використовували вінки, сплетені з квітів, як доповнення до свого костюму. В старовину нареченої йшли під вінець, прикрашені саме цим, особливо зворушливим і символічним аксесуаром. Та й у наші дні вінки з квітів досить популярні, особливо у весільній моді. Професійно виготовлений вінок можна замовити в будь флористичної студії, однак і своїми руками можна зробити вінок нітрохи не гірше.
Вам знадобиться
  • - дріт (1,0-1,2 мм);
  • - біла тейп-стрічка;
  • - два види квітів (невеликі бутони троянд, орхідеї дендробиум);
  • - дрібна зелень аспарагус, самшит, рускус;
  • - біла атласна стрічка.
Інструкція
1
Виміряйте обхват голови особи, для якої виготовляється вінок. Якщо такої можливості немає, то зробіть вінок у формі незамкнутого кільця із зав'язками-стрічками. Таке доповнення не тільки не зіпсує, але, навпаки, додасть вінка ще більший шарм.
2
Відміряйте відрізок дроту, рівний обхвату голови плюс 4-6 см для з'єднання кінців та отримання замкнутого кільця. Відріжте ще один-два таких відрізка, щоб зробити кільце з складених разом двох-трьох зволікань. Чим масивніше квіти і додаткові елементи вінка, тим міцніше повинна бути конструкція вінка.
3
Туго обмотайте дріт (поки вона ще не зігнута) білої тейп-стрічкою. Ця трохи липка стрічка, застосовувана флористами при виготовленні різних аксесуарів з квітів, продається в будь-якому флористичному магазині. Зімкніть кінці дроту і закріпіть їх, кілька разів обернувши один кінець навколо іншого. Окружність вінка повинна дорівнювати окружності голови.
4
У разі виготовлення незамкнутого вінка, відміряйте дріт довжиною, рівної подвоєному або потроєному обхвату голови - залежно від передбачуваної маси аксесуара. Обмотайте дріт тейп-стрічкою і складіть її так, щоб вийшов відрізок, рівний стандартної окружності голови (для розміру М - 57-58 см, для розміру S - 55-56 см).
5
На кінчиках незамкнутого вінка трохи розігніть згини дроту, щоб вийшли петельки для кріплення стрічок. Протягніть в ці петельки білі атласні стрічки шириною 1 см і прив'яжіть їх до каркаса вінка.
6
До кінців вінка (або його задньої частини) прикладіть по невеликому пучку декоративної зелені. Стеблинки пучків акуратно перемотайте тейповой стрічкою і для міцності закріпіть тонкої декоративної дротом.
7
Зрізані близько до голівці білі троянди прикладіть до вінка, рівномірно розподіляючи їх по всьому колу. Для передньої частини вінка виберіть квіти з більш розкритими пелюстками, а ближче до задньої частини використовуйте бутони. Між трояндами розмістіть 5-6 квітів орхідеї.
8
Обережно вийміть з-під квітів дротяний каркас, щоб збереглася вибудувана вами послідовність квіток. Почніть прикріплювати елементи вінка до каркаса тейповой стрічкою і дротом, чергуючи квіти двох видів і пучки зелені. На внутрішній стороні вінка розміщуйте тільки гілочки зелені. Рози розміщуйте не в одній площині, а трохи повертайте їх під різними кутами до дротяного каркасу, щоб вони виглядали природно і вінок був більш об'ємним.
Весільний вінок - це не тільки вишукана прикраса зачіски нареченої, що символізує її чистоту, невинність і непорочність. Згідно старовинним слов'янським традиціям, вінок, сплетений руками нареченої, є потужним оберегом шлюбу і зароджується сім'ї.
В сучасних весільних церемоніях все частіше зустрічаються відгомони старовинних обрядів, і виготовлення саморобного вінка з квітів і листя - один з таких прикладів. На Русі весілля завершували зняттям фати з голови нареченої і одяганням вінка, який дівчина плела власними руками. Для виготовлення вінка не знадобляться спеціалізовані навички і знання складних технік, досить проявити трохи фантазії і підібрати квіти і рослини, які підходять до зачіски, платтю і формі обличчя.

Вінок з рожевих бутонів

Вишуканий, елегантний і стильний весільний вінок виходить при використанні напіврозкривши бутонів троянд білого і ніжно-рожевого кольору. Іноді, для внесення яскравою ноти в загальну композицію, в плетиво додають декілька квіток орхідеї насичених расцветок.В якості каркаса весільного вінка застосовується флористична дріт і зелена або підібрана за кольором під відтінки загальної композиції флористична стрічка. Дріт з'єднують в кільце, розмір якого повинен відповідати обхвату голови і дозволяти «обідку» сидіти трохи вільно. Для надійності рекомендується використовувати 2-3 шари дроту - це додасть каркасу необхідну жесткость.Проволочную основу обмотують флористичної стрічкою, після чого до роботи готують рослини: обрізають зайві листя, шипи, вкорочують стебла до 3-4 см. Плетіння вінка починають від краю основи, прикріпивши гілочку листя або іншої зелені за допомогою флористичної стрічки або тонкої декоративної дроту. Потім на каркасі закріплюють бутони троянди: у країв не розкрилися квіти, ближче до центру - більш пишні, з розкритими пелюстками. Квітки необхідно чергувати з гілками зелені, маскуючи проміжки і намагаючись прикрити флористичну стрічку. Бутони встановлюють на каркас досить щільно, обрізаючи стирчать частини стебел, що зробить весільний вінок більш зручним і легким по вазі. Плетіння доводять до середини основи, після чого повторюють ті ж дії з іншого краю вінка, намагаючись розміщувати квіти і зелень симетрично протилежному боці.

Вінок з атласною стрічкою

Дуже витончено і благородно виглядають вінки з використанням спадаючих атласних стрічок, колір яких підібраний в тон сукні нареченої. Для виготовлення такого вінка знадобиться флористична дріт, флористична стрічка, атласна стрічка і квіти: живі або зроблені з шовковою ткані.Отрезок флористичної дроту загинається на кінцях у вигляді невеликих кілець, через яку протягується атласні стрічки: ця міра дозволить створювати безрозмірний вінок, який закріплюється на голові нареченої за допомогою зав'язаних лент.Проволоку акуратно укладають поверх розкладеної на столі атласної стрічки потрібного кольору, після чого починають закріплювати на ній квіти, чергуючи їх із зеленню. Квіти можна вплітати у вінок як поштучно, так і вигляді невеликих букетиків. Але важливо пам'ятати, що велика кількість квітів і зелені відчутно збільшує загальну вагу вінка і це може доставити сильний дискомфорт нареченій.