Як святкувати Різдвяний святвечір.

Один з найважливіших і радісних християнських свят - Різдво Христове - наголошується Православною церквою 7 січня. Починається торжество напередодні, в Святвечір . Це останній день Різдвяного посту, тому святкова вечірня трапеза починається з традиційного пісного страви з зерен пшениці або рису з медом та горіхами - сочива, від якого і походить назва цього дня. Напередодні Різдва християни наповнюються особливим, піднесеним духовним настроєм, готуючись до великого свята.
Інструкція
1
Відвідайте одну, а при відчутті більшої духовної потреби - всі служби, які проходять в храмі в цей день і Різдвяну ніч. Це сприяє більш глибокому переживання радості від наступаючого свята, посилює молитовний настрій і збагачує сприйняття цього урочистого для християн події.
2
Постарайтеся в день Святвечір а дотримуватися посту. Він не повинен бути таким строгим, як у попередні дні Різдвяного посту, особливо в останню його тиждень. За традицією багато християн тримають в цей день пост «до першої зірки». Це благочестивий звичай, що не приписаний статутом Церкви, але пов'язаний він з особливим ходом церковної служби Святвечір а: піст триває до моменту Літургії, коли в центр храму виносять свічку і звучить тропар Різдву Христовому.
3
Прикрасьте будинок різдвяними вінками і свіжими гілочками ялини. Оскільки ви, швидше за все, вже нарядили ялинку до Нового року, зробіть особливе оформлення саме до Різдва, щоб підкреслити особливість і важливість цього святого свята. Під ялинку покладіть різдвяні подарунки.
4
Приготуйте святковий стіл. За традицією в Святвечір вечеря повинна складатися з дванадцяти пісних страв - за кількістю Святих Апостолів. Головний символ трапези - сочиво, приготоване з варених зерен пшениці або іншої крупи з додаванням горіхів, меду і сухофруктів.
5
Трапеза в Святвечір - безалкогольна, на стіл в якості напою подається узвар - особливий компот з крупно порізаних фруктів і варення з цілісних ягід. Також обов'язковим є блюдо з цілої риби, бажано печеної. М'ясні страви дозволяється ставити на стіл лише з настанням Різдва - 7 січня.
6
Святкова вечеря повинен носити молитовний характер: перед початком трапези і під час її читають особливі молитви подяки. За столом говорять лише про благочестивих речах, а також згадують євангельську історію про народження Ісуса. Також в Святвечір прийнято просити один в одного пробачення.
7
Якщо у вас є бажання і можливість, зробіть благодійний внесок в організацію, що допомагає дітям-сиротам, багатодітним сім'ям або людям з різними захворюваннями. Ви також можете особисто привезти подарунки, наприклад, в дитячий будинок або будинок престарілих. Проте, щоб уникнути непорозумінь заздалегідь обговоріть з представниками цих установ, яким вимогам повинні відповідати пожертвування вами речі або продукти.
8
Раніше в Святвечір діти ходили по домівках з піснями-колядками, славящими Немовля Христа. Вдячні господарі обдаровували дітлахів солодкими подарунками. Ви можете спробувати відновити цю традицію, але, безумовно, з урахуванням сучасних реалій - не кожна людина з розумінням поставиться до подібної дитячої забаві. Тому дитячий спів колядок найкраще залишити для близьких і добре знайомих вам людей.
9
Набагато більш актуальним, сучасним і повчальним святковим розвагою в Святвечір може бути дитяча постановка Різдвяної історії в традиціях старовинного вертепу - імпровізованого мініатюрного лялькового театру. Підкажіть дітям цю ідею завчасно і допоможіть їм приготувати необхідний реквізит, прописати ролі.
Різдво - свято, що має усталені за багато років особливості - своєрідне сплетіння церковних та народних традицій. До нього готуються заздалегідь, щоб провести його спокійно і без суєти. Цим і відрізняється Різдво від веселого і енергійного Нового року.
Інструкція
1
Спочатку прикрасьте свій будинок ялиновими гілками, свічками, листівками, дзвіночками або паперовими ліхтариками, на вхідних дверях повісьте різдвяний вінок. Залучіть до виготовлення прикрас дітей. Так вони запам'ятають: Різдво - свято сімейне.
2
Не забудьте про найголовніший атрибут - вбрану ялина. Постарайтеся принести в будинок живе дерево, запах якого наповнить все навколо відчуттям свята, що наближається. Якщо немає можливості прикрасити справжню ялинку, то використовуйте для створення різдвяної атмосфери будь гілки хвойних дерев.
3
Обов'язково запросіть в гості своїх кумів і хрещеників. Зустрічаючи їх біля входу в будинок, піднесіть маленькі подарунки, їх приготуйте заздалегідь, наприклад, теплий шарф або рукавиці, пов'язані своїми руками.
4
Для різдвяного святкового столу приготуйте дванадцять страв (пісних), серед яких обов'язково має бути кутя. Після закінчення вечері залиште одну порцію для духів. Стіл накрийте білосніжною скатертиною, вона - символ світла і чистоти народження.
5
Переддень Різдва призначений для роздумів і роздумів, тому до появи на небі першої зірки посидьте спокійно, при можливості, запаліть камін або піч.
6
Після вечері разом зі своїми гостями вирушайте на колядування. Вивчіть самі, а для друзів напишіть на папері різдвяні пісні та вірші і сміливо стукайте в двері сусідів. А якщо колядники завітають у ваш будинок, то обов'язково почастуєте їх чим-небудь солодким, наприклад, цукерками.
7
Багато веселощів і смішних хвилин принесе ворожіння, тому попередньо ознайомтеся з різними прикметами і способами дізнатися майбутнє. Гостям така розвага обов'язково сподобається.
8
Веселої традицією різдвяних свят є катання на санках. Одягайте костюми і вирушайте на вулицю, там візьміть участь у народному гулянні, запуск феєрверків і салютів, веселих іграх і цікавих виставах.
9
Вранці після різдвяної ночі відвідайте храм, де поставте свічки і попросіть у святих благополуччя і щастя для своїх рідних і близьких. А щоб вони залишилися в будинку протягом усього року, погодуйте крихтами, що залишилися після святкової вечері, птахів.