Як розмовляти з психологом.

У всьому світі послуги психологів користуються не меншою популярністю, ніж стоматологів і кравців. Часто саме особистий сімейний психолог стає причиною примирення подружжя, налагодження взаєморозуміння батьків і дітей та врегулювання конфліктів в робочих колективах. При цьому, перший візит до психолога може бути затьмарений серйозним психологічним бар'єром, який відчуває пацієнт.
Інструкція
1
Перед візитом до психолога пацієнт повинен чітко сформулювати свою мету і проблему, якій належить знайти рішення. До психолога звертаються люди, які не можуть знайти вихід з ситуації, що склалася, і часто їм складно відкрито говорити про свої проблеми. У таких випадках фахівці радять скласти тезовий план своєї промови в блокноті і під час сеансу користуватися записами, щоб не упустити важливих моментів.
2
Відвертість і щирість на психологічному сеансі - це запорука успішної терапії та рішення проблеми, що склалася. Важливо пам'ятати, що психологи, так само як і медики, не розголошують інформацію, отриману від своїх клієнтів третім особам. До слова, саме відверта розповідь про себе і своїх думках часто стає найскладнішою проблемою для клієнтів. Із суб'єктивного розповіді пацієнта, психолог складає об'єктивну картину ситуації і складає план вирішення проблеми. Наріжною проблемою для фахівця може стати невміння пацієнта говорити правду самому собі.
3
Під час першого сеансу психолог починає бесіду сам з питань, які необхідні йому для створення психологічного портрета клієнта. Відповідаючи на питання, клієнт повинен пам'ятати, що тільки щирість і чесність перед самим собою допоможуть йому вирішити проблему. Поступово психолог переведе діалог в монолог самого клієнта. Цього не варто боятися. Пацієнту може бути складно вести свою розповідь, сидячи на стільці в нерухомій позі. При виникненні подібних незручностей, варто попросити дозволу психолога розповідати стоячи, крокуючи по кімнаті або навіть із закритими очима.
4
Для досягнення абсолютного контакту між психологом і клієнтом необхідно повністю усунути зовнішні подразники, які зможуть знищити камерну атмосферу бесіди. Порушити спокій клієнта може раптовий дзвінок стільникового телефону, звук будильника на годиннику і ін. Тому перед початком бесіди слід збавити звук або повністю відключити всю наявну з собою електроніку.