Як розрахувати фокусна відстань.

Фокусною називають відстань від оптичного центру лінзи до місця, де паралельний пучок світлових променів збирається в одну точку. У збирає лінзи фокус реальний, а у рассеивающей він будується геометрично на продовженнях променів, і називається мнимим. Щоб знайти фокусна відстань збирає лінзи, закріпіть її на штативі, направте на неї пучок паралельних променів від світлового джерела, і, пересуваючи її, добийтеся, щоб на екрані з'явилася точка. Виміряйте відстань від центру лінзи до екрана. Воно буде дорівнює фокусній. Для розсіює лінзи фокусна відстань розрахуйте за формулами.
Вам знадобиться
  • що збирає і рассеивающая лінзи, лінійка, штатив
Інструкція
1
Вимірювання фокусної расстояніяЗакрепіте збираючу (опуклу) лінзу на штативі. Візьміть джерело світла і направте на неї. В цьому випадку, промені, які падають на лінзу можна вважати паралельними. Пересувайте лапку штатива доти, поки розмита пляма світла, не зійдеться в одну точку. Виміряйте відстань від центру лінзи до цієї точки, це і буде її фокусна відстань .
2
Обчислення фокусної відстані лінзи Додайте перед лінзою деякий предмет, і отримаєте його зображення. Якщо зображення виникає на екрані по інший бік лінзи, його вважають дійсним, якщо за ту ж сторону - уявним (так працює лупа).
3
Виміряйте відстані від предмета і від його зображення до оптичного центра лінзи. У тому випадку, якщо зображення вийшло уявним, вважайте його негативним (при розрахунках перед значенням ставте знак мінус).
4
Щоб розрахувати фокусна відстань лінзи перемножте відстані від предмета до лінзи і поділіть значення на їх суму f = s • d/(s + d). Якщо фокус лінзи вийшов негативним, це означає, що він уявний, а лінза - рассеивающая.
5
Оскільки будь лінза обмежена двома сферичними поверхнями, часто даються їх радіуси, а також показник заломлення скла, з якого дана лінза була зроблена. В цьому випадку, для того, щоб розрахувати фокусна відстань лінзи виконайте наступну послідовність дій: 1. Знайдіть відносини 1/R1 і 1/R2, радіусів кривизни лінз. При цьому враховуйте, що якщо лінза вогнутая, то її радіус вважається отріцательним.2. Розрахуйте суму отриманих значень 1/R1 + 1/R2.3. Від показника заломлення скла лінзи відніміть число 1 (n-1) .4. Число, отримане при розрахунку в пункті 2, помножте на число, отримане в пункті 3.5. Число 1 поділіть на вийшло в результаті розрахунків в пункті 4 число. Це і буде фокусна відстань даної лінзи.
Наявність об'єктива в фотоапараті сприймається нами як само собою зрозуміле. Та це й не дивно, хіба може фотоапарат бути без об'єктива? Він являє собою складний механізм. Зважаючи на це, щоб домогтися якісної зйомки, потрібно правильно розрахувати об'єктив.
Інструкція
1
Розраховуйте об'єктив виходячи з його технічних особливостей. На сьогоднішній день існує чимало типів об'єктивів, серед яких найпоширенішими вважаються: «риб'яче око», ширококутний об'єктив, «кит», звичайний (нормальний) об'єктив, портретний об'єктив, макрооб'єктив і телеоб'єктив.
2
Якщо вашу увагу прикував об'єктив типу «риб'яче око», зверніть увагу на особливість даного пристрою. Об'єктиви цієї групи характеризуються широким кутом охоплення знімається простору: по суті, по діагоналі "кропнутих" кадра ці пристрої поза конкуренцією. Серед представників даної групи є об'єктиви з фокусною відстанню 4,5 мм.
3
Зверніть увагу на ширококутний об'єктив: його кут огляду становить 90 градусів. Володіючи лише єдиним недоліком у порівнянні з «риб'ячим оком» - удвічі менше кут огляду, пристрій даного типу не спотворює картинку. Крім того, ширококутний об'єктив при зйомці об'єктів, розташованих на близькій відстані або під певним кутом, візуально «стискає» картинку, роблячи її ширококутної, завдяки чому вашим очам легше її сприймати.
4
Якщо ви зупинили свій вибір на об'єктиві «кит», врахуйте той факт, що у функціональному плані пристрої даної групи непогані: з їх допомогою можна знімати обстановку всередині приміщення і портрети, для цього потрібно лише правильно налаштувати кільце зума. Показник еквівалентної фокусної відстані пристроїв даної категорії становить 50 міліметрів. У зіставленні з пристроями типу «кит» «нормальні» об'єктиви мають менший ЕФР, зважаючи на це, вони призначені, в першу чергу, для навчання, а не для професійної зйомки.
5
макрооб'єктив незамінний при зйомці мікросвіту. При характеристиці пристроїв даної категорії використовується такий параметр як «мінімальна дистанція фокусування»: значення цього показника повинно становити менше 5 сантиметрів. На противагу об'єктивам цього типу, довгофокусні об'єктиви використовуються для зйомки об'єктів, що знаходяться на відстані.
6
Зверніть увагу на портретні об'єктиви. Відрізнити від інших пристроїв їх можна по особливому значенню еквівалентної фокусної відстані. У портретних об'єктивів цей показник варіюється в межах 85-120 мм.
Зверніть увагу
Не помиліться з вибором об'єктива. Всі цікаві для вас дані знаходяться в його супровідній інструкції.
Корисна порада
Виконуючи розрахунок об'єктива, враховують формат кадру і фокусна відстань, необхідні для отримання потрібного поля зображення.