Як відмити паркет.

Підлогове покриття, виконане з натурального дерева, вимагає до себе дбайливого поводження і регулярного догляду. Нерідко трапляється так, що в результаті необережності чи після ремонту залишаються некрасиві важко виводяться плями, які важко відмити, не маючи необхідних знань.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - м'яка ганчірка;
  • - універсальний миючий засіб;
  • - метиловий спирт.
Інструкція
1
Для початку запам'ятайте, що паркет потрібно протирати тільки добре віджатою вологою ганчіркою. Якщо вам необхідно відмити статеве покриття від плям рослинних або тваринних жирів, аперитивів, соків або вина, скористайтеся універсальним миючим засобом з нейтральним лужним балансом. Для цього розчиніть кілька крапель миючого засобу в невеликій кількості теплої води, нанесіть на пляму. Залиште на кілька хвилин, щоб дати плямі розчинитися. Змийте пляма вологою м'якою ганчіркою. Витріть паркет насухо.
2
Якщо паркет потрібно відмити від плям: поліролі, крему для взуття, чорнила гелевою або кульковою ручки, лаку для нігтів, дьогтю, мастильних масел, губної помади, смоли, олівця, вугілля або сигаретного попелу, використовуйте метиловий спирт. Замість нього ви можете використовувати й інші розчинники, наприклад ацетон або оцтову кислоту. Для цього нанесіть на вологу м'яку ганчірку трохи розчинника і потріть їй тільки в межах забрудненої ділянки паркет а. Видаліть пляма, протріть чистою вологою ганчіркою, а потім дайте паркет у підсохнути.
3
Якщо вас чекає відмивати паркет від плям крові або сечі, використовуйте тільки холодну воду. Для цього змочіть чисту м'яку тканину в холодній воді і дайте плямі вбратися. Якщо пляма засохло, акуратно потріть його. Промийте ганчірку водою і протріть паркет ще один раз. Після чого обробіть сухою ганчіркою.
4
Плями від ягід, овочів, фруктів, чаю, молока і лимонаду відмивають негайно за допомогою теплої води без додавання засобів для чищення. Для цього змочіть м'яку ганчірку в теплій воді, відіжміть і видаліть пляма. Потім протріть паркет насухо чистою сухою ганчіркою.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не намагайтеся видаляти плями лезом або скребком. Такий спосіб може пошкодити покриття і залишити подряпини.
Корисна порада
Не ходіть по паркету босоніж, особливо, якщо ноги змазані кремом. Це запобіжить появі жирних плям.