Як визначити масу азоту.

Азот - це елемент з атомним номером 7 в періодичній системі хімічних елементів, яка була відкрита Д. І. Менделєєвим. Позначається азот символом N і має формулу N2. В нормальних умовах азот - це двоатомний газ, не має кольору, запаху і смаку. Саме з цього елемента на три чверті складається наша земна атмосфера.
Інструкція
1
На сьогоднішній день азот широко застосовується в різного роду виробництві. Так, сполуки, що містять цей елемент, використовуються при створенні барвників, вибухових речовин, медикаментів та іншої хімічної індустрії.
2
Газоподібний азот володіє відмінними властивостями, які перешкоджають гниттю, розкладанню, окисленню матеріалів. Його використовують для продувки різних трубопроводів, для заповнення камер шин автомобілів і літальних апаратів. Крім цього азот застосовується для виготовлення аміаку, спеціальних азотних добрив, в коксовому виробництві і т.д.
3
Як знайти масу азоту знають, звичайно ж, тільки фахівці хіміки і фізики, а формули, наведені трохи нижче, дозволять відняти і дізнатися масу цієї речовини навіть самим недосвідченим учням або студентам.
4
Отже, відомо, що молекула азоту має формулу N2, атомна маса або так звана молярна маса дорівнює 14,00674 а. е. м. (г/моль), а, отже, малярська маса молекули азоту дорівнюватиме 14,00674? 2 = 28,01348, округлятимете і отримаєте 28.
5
Якщо необхідно визначити масу молекули азоту в кілограмах, то це можна зробити наступним способом: 28? 1 а. е. м. = 28? 1,6605402 (10)? 10? 27 кг = 46,5? 10? 27 кг = 438.Определеніе маси азоту дозволить надалі без праці вираховувати формули, містять масу молекули азоту, а так же знаходити необхідні компоненти , які, наприклад, в хімічній або фізичній завданню невідомі.
Зверніть увагу
У промисловості азот використовують головним чином для отримання аміаку, а також застосовують для забезпечення інертного середовища в різних хімічних процесах, часто на металургійних виробництвах при перекачуванні горючих рідин. Рідкий азот широко використовують як холодоагент, завдяки «заморожуючим» властивостям його активно застосовують в медицині, особливо в косметології.